Wycieczka Krajowa

ZWIEDZAMY RODZIME WINNICE…


ZIELONA GÓRA – MIASTO BACHUSA ZWIEDZANIE WINNICY Z DEGUSTACJĄ
wkrótce
Program wycieczki

Wyjazd.

Przejazd do Zielonej Góry – stolicy Polskiego Wina. Pierwsze spotkanie z miastem oraz jego historią sięgającą 1250 r. Zobaczymy m.in. Stary Rynek z Ratuszem oraz ciekawie prezentujące się kamienice z eklektycznymi i secesyjnymi fasadami z XVIII i XIX w., szachulcowy kościół MB Częstochowskiej, wnętrze którego zdobią trójkondygnacyjne drewniane empory, drewniany rokokowy ołtarz, ambona i kamienna chrzcielnica z 1755 r.; Konkatedra św. Jadwigi – najstarszy zachowany zabytek sakralny miasta ( XIV-XV ww.), figura św.Jana Nepomucena, budynek dawnej poczty konnej, Wieża Łazienna, dawna Szkoła Katolicka. Palmiarnia (część historii miasta i zielonogórskiej tradycji ) z licznymi drzewami i krzewami strefy zwrotnikowej i równikowej (palmy, figowce, cytrusy i agawy). Park Winny - dzisiaj jedyna na terenie miasta winnica w Parku Winnym ma symboliczny charakter. Domek winiarza z 1818 r.

Przejazd do rodzinnego gospodarstwa winiarskiego , malowniczo położonego w Starej Wsi, gdzie gospodarze zapoznają nas z historią rodziny, regionu oraz pokażą czym różni się uprawa winorośli deserowej od tej z przeznaczeniem na wino. A po zwiedzaniu winiarskiego gospodarstwa udamy się na biesiadę do Starej Rybakówki, która malowniczo wpisuje się w nadodrzański pejzaż, i spróbujemy specjałów gospodarzy. Po posiłku dla chętnych możliwość zakupów wina oraz wyjątkowej konfitury winogronowej, octów winnych, kiszonych liści czy owoców w zalewach na bazie wina w Sklepiku Winiarza.

Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem
  • opiekę pilota
  • zwiedzanie winnicy
  • degustację wina regionalnego ( 2 rodzaje, deska przekąsek
  • owoce
  • gorące danie – specjalność gospodarzy)
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie