Wycieczka Krajowa

ZATOKA GDAŃSKA, KANAŁ ELBLĄSKI


Krainy Warmii i Mazur, zwiedzanie Elbląga - jednego z najstarszych miast Polski
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd do krainy Warmii i Mazur w kierunku Elbląga Zwiedzanie Elbląga - jednego z najstarszych miast Polski: spacer Starówką oraz charakterystyczną dla tego miasta Ścieżką Kościelną z zespołem uroczych kamieniczek, zobaczymy m.in. Katedrę św. Mikołaja - najważniejszą budowlę sakralną miasta, a także najwyższy kościół w Polsce na prawym brzegu Wisły. Świątynia jest zarazem Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, zobaczymy Bramę Targową, a obok Bramy pomnik legendarnego Piekarczyka, który pomógł uchronić miasto przed najazdem Krzyżaków. W trakcie zwiedzania ciepły posiłek. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicy: po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Mierzei Wiślanej: Sztutowo-muzeum byłego obozu koncentracyjnego Stutthof; Kąty Rybackie - rezerwat ornitologiczny Kormorana czarnego i Czapli Siwej. Dalej przejazd do Krynicy Morskiej, spacer po molo, pobyt na plaży, zwiedzanie latarni, wejście na platformę widokową na wydmie Wielbłądzi Garb. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na prawdziwy klejnot wśród atrakcji – rejs po Kanale Elbląskim, jedynym miejscu w Polsce i w Europie, gdzie statki pokonują różnice poziomów wody sunąc po… trawie. Możliwe jest to dzięki genialnemu zabytkowi XIX-wiecznej techniki - pochylniom, które są szynowymi platformami napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze przerwa na ciepły posiłek, przyjazd w godzinach wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w pok. 2-, 3-os. z łazienkami,
  • 2 śniadania w formie bufetu,
  • 2 obiadokolacje serwowana (w tym 1 uroczysta z oprawą muzyczną),
  • ciepły posiłek,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnik lokalny,
  • system nagłośnienia tour-guide,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Istnieje możliwość zorganizowania imprezy integracyjne z oprawą muzyczną D.J w pierwszym dniu wycieczki.