Wycieczka Krajowa

WROCŁAW NOWOCZESNOŚĆ I HISTORIA


Dolny Śląsk w trzy dni.
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku podziemnego miasta Osówki na zwiedzanie ostatniej, największej i najbardziej rozbudowanej kwatery Hitlera na Dolnym Śląsku. W trakcie zwiedzania z przewodnikiem przejdziemy Trasą Historyczną, dowiemy się o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich, poznamy losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem. Zwiedzając trasę historyczną zobaczymy sposoby drążenia podziemi - różne etapy budowy wartownie zdjęcia budowli zewnętrznych eksponaty/uzbrojenie, wyposażenie halę z oryginalnymi szalunkami z roku 1944 - betonowe chodniki- rozwiązania techniczne obiektu- scenografie z filmów nagrywanych w podziemiach. Dalej przejazd do Zamku Książ gdzie poznamy prawdziwą historię tego miejsca „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”. W trakcie zwiedzania będziemy mieli możliwość usłyszenia o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej. Zobaczymy najpiękniejsze sale reprezentacyjne, a następnie poznamy pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa poprowadzi przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. Czas wolny na zakup pamiątek i wyjazd w kierunku Wrocławia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wesoła obiadokolacja , czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, przejazd do jednej z największych atrakcji Wrocławia najwyższego budynku miasta Sky Tower (wysokość 215m), wjazd na taras widokowy na 49 piętrze (najwyżej położony punkt widokowy w Polsce) z którego można podziwiać widok na miasto oraz Dolinę Odry a przy dobrej pogodzie oddalone o ponad 100km Sudety. Dalej przejazd w kierunku najstarszej dzielnicy, Ostrowa Tumskiego. Zwiedzimy Katedrę, zobaczymy Kluskową Bramę z najstarszym kościołem Wrocławia - Św.Idziego z XIII wieku, jedyny dwukondygnacyjny kościół Św. Krzyża. Następnie przejdziemy na Bulwar Kardynała Wyszyńskiego kierując się do znanej Hali Targowej przedwojennego Wrocławia oraz Uniwersytetu Wrocławskiego podziwiając po drodze liczne pięknie odrestaurowane kamienice. Przejście do Rynku oraz na Plac Solny gdzie podziwiać będziemy perły architektury miasta na czele z Ratuszem Miasta w którym znajduje się najdłużej działająca restauracja Europy - Piwnica Świdnicka,Kościół Garnizonowy,wiekowy pręgierz z 1492 roku. Czas wolny na zakup pamiątek, dobrą kawę ( we własnym zakresie ).Dalej przejdziemy pięknymi bulwarami nad fosą miejska mijając Narodowe Forum Muzyki i Operę Wrocławską do dzielnicy Żydowskiej. Zobaczymy m.in.piękną synagogę pod Białym Bocianem. Powrót do hotelu , obiadokolacja ,czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu, wyjazd w kierunku Kłodzka gdzie zwiedzimy słynną Twierdzę Kłodzką oraz piękną starówkę miasta. Twierdza Kłodzko to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska. Z jej wyższych partii można podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicznych gór, wewnątrz – zobaczyć dobrze zachowane ślady kultury militarnej i wystawy poświęcone historii tego miejsca, a w podziemnych labiryntach – poczuć klimat dawnego żołnierskiego życia. Następnie przejedziemy na zwiedzanie Pałacu Marianny Orańskiej – perły architektury Dolnego Śląska. Przewodnicy opowiadają, że to jedyna budowla w świecie, w której znajdziemy elementy architektury mauretańskiej, willi włoskich, zamków szkockich, angielskich, a cztery wieże stylizowane są na wieże zamku księcia Brzetysława II - według przekazów historycznych stał on w Kamieńcu Ząbkowickim w średniowieczu. Po uczcie duchowej wstąpimy do restauracji na pyszny obiadek i udamy się w drogę powrotną. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w hotelu **/*** w pokojach dwuosobowych,
  • 2 śniadanie, 2 obiadokolację w tym jedną wesołą z oprawą muzyczną D.J., 1 ciepły posiłek,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.