Wycieczka Zagraniczna

WILNO - RYGA - TALLIN


Pomnik Giedymina - założyciela Wilna i Trok, Górę Trzech Krzyży, Kościół św. Piotra i Pawła, Cerkiew Aleksandra Newskiego
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka, wyjazd w kierunku Wilna. Pierwsze spotkanie z miastem, spotkanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie miasta: przejazd na Rossę, spacer po Cmentarzu na Rossie - wyjątkowej i jednej z najstarszych nekropolii w Europie. Dalej zobaczymy m.in. Pomnik Giedymina - założyciela Wilna i Trok, Górę Trzech Krzyży, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, Bazylikę archikatedralną, w której spoczywają św. Kazimierz, królowie (Aleksander Jagiellończyk, serce Władysława IV Wazy), królowe (żony Zygmunta II Augusta: Elżbieta Habsburżanka i Barbara Radziwiłłówna); Ostrą Bramę ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, fragmenty murów obronnych; baszty i fortyfikacje miejskie, a także labirynty uliczek z pięknymi kamienicami, zabytkowymi dziedzińcami i dziesiątkami zaułków. Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński, kościół św. Jana, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha - główna cerkiew prawosławna na Litwie - miejsce pochówku męczenników wileńskich -Antoniego, Jana i Eustachego, kościół św. Anny – największy klejnot wileńskiej Starówki zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Regionalna kolacja z muzyką na żywo. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Rygi, spacer-zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Starego Miasta (dziedzictwo UNESCO), zobaczymy Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, masywne mieszczańskie kamienice i zespół kamieniczek Trzej Bracia; czas wolny na zakup pamiątek, przejazd do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Tallina, przyjazd do estońskiej stolicy, zwiedzanie – spacer: zobaczymy m.in. Górne i Dolne Stare Miasto: Cerkiew Aleksandra Newskiego, 2 średniowieczne wieże: "Długi Herman" i "Gruba Małgorzata", kościół luterański, 2 ulice tzw. Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski, po drodze przerwa na ciepły posiłek, powrót w godzinach późno wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • Przejazd komfortowym autokarem (barek, DVD, WC, klimatyzacja),
 • 3 noclegi w pok. 2-, 3 os. w **/*** hotelach,
 • 3 śniadania w formie bufetu oraz 3 obiadokolacje serwowane,
 • ciepły posiłek w drodze powrotnej,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • usługę przewodników lokalnych,
 • system słuchawkowy tour-guide,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL,
 • NNW (15000 PLN ),
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT Marża
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.