Wycieczka Zagraniczna

WĘGRY WYPOCZYNEK, HISTORIA, PRZYRODA


Kąpielisko cesarzowej Elżbiety, Park Narodowy Hortobágy, Piac Utca - Ulica Targowa
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd, przejazd do Miszkolca, po drodze krótkie postoje sanitarne.

Dzień II

Przyjazd do Miszkolca, spacer z pilotem po mieście, zobaczymy m.in. historyczną starówkę z zadbanymi kamieniczkami, pomnik św. Stefana, kąpielisko cesarzowej Elżbiety i pomnik Lajosa Kossutha, Deak Ter, gdzie stoi najpiękniejszy kościół w mieście i pomnik bojowników o wolność Węgier. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek, spacer po uzdrowisku, dla chętnych wyjście do term. Na szczególną uwagę zasługują licznie występujące w regionie groty, których jest ponad 300. Na terenie kąpieliska znajduje się jedyne w Europie kąpielisko termalne w jaskini - Burlang Furdo. Jest ono wypełnione ciepłą wodą, bijącą w niektórych miejscach bardzo silnie, tworząc naturalne bicze wodne. Inną atrakcją są naturalne prądy wodne oraz czyste, pozbawione bakterii powietrze. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu następnie przejazd do Debreczyna drugiego pod względem wielkości miasta Węgier. Zobaczymy m.in. Piac Utca - Ulica Targowa na pamiątkę jarmarków jakie się tam odbywały a pod nr. 54 ogromny gmach w odcieniach czerwieni, różu i ochry, zwieńczony strzelistą wieżyczką – to Megyeháza, czyli siedziba władz komitatu, należąca do najpiękniejszych przykładów węgierskiej secesji. Na końcu ulicy znajduje się zaś Wielki Zbór. W połowie ulicy stoi Református Kistemplom, czyli Mały Zbór Kalwiński z początku XVIII w., z charakterystyczną białą, zwieńczoną blankami wieżą z zegarem zwanym też kalekimi kościołem bo zwieńczenie wieży dwa razy zdmuchiwały wichury. Czas wolny na zakup słynnych Debreczyńskich pierników, Debreczyn jest odpowiednikiem naszego Torunia. Dalej przyjazd do uzdrowiska Hajduszoboszlo. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie udamy się na zwiedzanie uzdrowiska, zobaczymy m.in. katolicki Szent Lászlótemplom z połowy XVIIIw., który odwiedził niegdyś Karol Wojtyła, Mátyás Király Sétány (promenadę parku zdrojowego), dzwonnicę zegarową w parku św. Stefana, jedno z najbardziej popularnych w Europie uzdrowisk - czynne przez cały rok uzdrowisko lecznicze. Przy uzdrowisku funkcjonuje 13 odkrytych basenów różnego rodzaju. Woda płynąca z term, a napełniająca te baseny schładzana jest do temperatury 32-38 stopni. Posiada ona doskonałe właściwości lecznicze. Powrót do hotelu, a następnie przejazd na wieczór węgierski (dania kuchni regionalnej) z winem oraz muzyką cygańską na żywo. Powrót do hotelu.

Dzień IV

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Hortobágy, który jest synonimem nietkniętej przyrody, doceniony i wpisany na listę UNESCO. Następnie udamy się na przejażdżkę po terenie parku zaprzężoną w konie bryczką (czas przejazdu 1,5/h). W czasie jej trwania przejeżdżamy obok charakterystycznych studni, mamy możliwość poznania z bliska pracy pasterzy oraz zobaczenia z bliska rozległych pasących się stad zwierząt spotykanych wyłącznie na terenie węgierskiej puszty. Dla zwiedzających przygotowywany jest specjalny pokaz ujeżdżania madziarskich koni. Nie braknie w nim wielu popisów, w tym oczywiście najsłynniejszego numeru pusztańskich jeźdźców - powożenia piątką zwierząt stojąc na ich grzbietach. Powrót do hotelu ,czas wolny na odpoczynek ,wyjście do term dla chętnych. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V

Śniadanie, wyjazd w kierunku Koszyc na Słowacji gdzie zobaczymy przepiękną starówkę miasta, m.in. Katedrę Św. Elżbiety, Kaplicę Św. Michała, Morowy Słup i wiele ciekawych zabytków. Ciepły posiłek. Wjazd w drogę powrotną.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, WC),
  • 3 noclegi w pokojach 2, 3 osobowych w **/*** hotelach,
  • wyżywienie : 3 x śniadanie, 4x obiad, 2 x obiadokolacje, 1 x wieczór węgierski z muzyką na żywo,
  • bilety do Parku Narodowego Hortobagy z atrakcjami,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW),
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).
CENA: info w biurze
Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.