Wycieczka Zagraniczna

Weekend w Czechach


KARLOWE WARY- UZDROWISKO – PERŁA, STOLICA BECHEROVKI
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd do drugiego największego miasta Gór Izerskich – Jablonca nad Nisou ze słynną na świecie Biżuterią Jablonecką.

Zwiedzanie miasteczka z pilotem: zobaczymy m.in. Ratusz, renesansowy kościół św. Anny, nowoczesny kościół Najświętszego serca Pana, teatr miejski, starokatolicki kościół z roku 1902; zwiedzimy muzeum szkła i biżuterii. Muzeum w swoich salach wystawowych przedstawia nie tylko wybór z unikalnych zbiorów szklanej i metalowej jabloneckiej i autorskiej biżuterii, liczący setki tysięcy koralików, guzików i innych dodatków odzieżowych, ale również wysokiej jakości zbiory czeskiego historycznego i współczesnego szkła autorskiego, medali i plakiet. Zakupy w sklepiku ze szkłem i biżuterią.

przejazd w kierunku Karlowych Warów, znanego na całym świecie uzdrowiska (dawny Karlsbad).

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Odpoczynek, dla chętnych wyjście z pilotem do uzdrowiska na wieczorny spacer. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie z pilotem-przewodnikiem miasta słynnego ziołowego likieru Becherovka (1807 r.): zobaczymy m.in. Młyńską Kolonadę - neorenesansowa galeria o długości 132 metrów wsparta na 124 kolumnach, we wnętrzu której znajdują się ujęcia pięciu źródeł. Przejście promenadą oraz możliwość „degustacji” 12 wód leczniczych. Dalej barokowy kościół św. Magdaleny, Teatr im. Nezvala. Dalej zwiedzanie zakładów produkcji Becherovki oraz degustacja tego trunku. Chwila relaksu w jednej z kawiarenek przy kawie z popularnym karlowarskim przysmakiem - opłatkiem ze słodkim nadzieniem.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem
  • 1 nocleg w pok. 2-os. w hotelu **/*** w Karlowych Warach
  • śniadanie w formie bufetu
  • obiadokolację serwowaną
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL,NNW)
  • opiekę pilota-przewodnika
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.