Wycieczka Zagraniczna

W KRAINIE WINA MARCEPANA...


BUDAPESZT / SZENTENDRE / ESZTERGOM
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd. Przejazd w kierunku Budapesztu, po drodze krótkie postoje sanitarne oraz kawa lub herbata - poczęstunek od biura.

Przyjazd do stolicy Węgier. Pierwsze spotkanie z miastem – m.in. Wzgórze Gellerta - panorama miasta, niezapomniane widoki na piękny Dunaj, Cytadela i Pomnik Wyzwolenia. Plac Bohaterów -najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych, dzielnica ambasad, Opera otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym teatrom operowym Paryża, Wiednia i Drezna, dalej aleją Andrassiego – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta – Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon.

Obiadokolacja w restauracji oraz wieczorny rejs statkiem po Dunaju

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu c.d. zwiedzania z przewodnikiem lokalnym – m.in. Wzgórze Zamkowe; Zamek Królewski - wieloletnia siedzibą węgierskich królów- spacer dziedzińcami, Kościół N.M.P., potocznie zwanego kościołem Macieja – dawniej miejsce koronacji i ślubów królewskich, Baszty Rybackie itd. Czas wolny - liczne kawiarnie, sklepy, punkty z pamiątkami.

Przejazd do miasteczka malarzy - Szentendre malowniczo położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie m.in.: muzeum marcepanu (zwiedzanie, degustacja/ możliwość zakupu marcepanów w różnych kształtach i kolorach ), muzeum win ( zwiedzanie + degustacja ). Czas wolny na zakup pamiątek..

Przejazd na wieczór węgierski z kolacją, winem oraz muzyką na żywo w Czadzie. Powrót do hotelu. Nocleg.

Następny Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do ESZTERGOMU - kolebki katolicyzmu na Węgrzech, zabytkowego miasta, położonego na malowniczej wysokiej skarpie w zakolu Dunaju, krótkie zwiedzanie pierwszej katedry na Węgrzech ( 1822-1856 ) najważniejszej świątyni na Węgrzech , zakup pamiątek. Wyjazd do kraju, po drodze przerwa na odpoczynek oraz obiad w Czechach oraz w miarę możliwości krótkie zwiedzanie starówki Brna. Powrót w godzinach późnych wieczornych / nocnych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w hotelu 2/ 3*
  • pokoje 2,3 osobowe z łazienką
  • 2 śniadania w formie bufetu 1 obiadokolacja
  • kolacja w Czardzie Węgierskiej ( kuchnia regionalna, muzyka na żywo, wino )
  • obiad w drodze powrotnej w Czechach
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • opieka pilota na całej trasie
CENA: info w biurze
W związku z dużym zainteresowaniem Budapesztem hotele w tym mieście są bardzo oblegane, w razie zainteresowania ofertą prosimy o w miarę szybki kontakt.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.