Wycieczka Zagraniczna

W KRAINIE WINA, MARCEPANA I CZARDASZA


EGER / BUDAPESZT / SZENTENDRE / ESZTERGOM
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku miejscowości Eger na Węgrzech, po drodze postoje sanitarne. Przyjazd do stolicy wina Egri Bikaver. Położony ok. 140 km na wschód od Budapesztu Eger to jedno z najpiękniejszych miast w tej części kraju. Miasto słynie również z dużego kąpieliska termalnego i pełnej winnych piwniczek "Doliny Pięknej Pani" (Szépasszony-völgy). Mieści się tu największe i najpopularniejsze skupisko piwniczek wykutych w wulkanicznym tufie, który ponoć idealnie nadaje się do przechowywania wina – zapewnia doskonałą wentylację i stałą temperaturę około 12 stopni Celsjusza. Tutaj też działa Egerskie Towarzystwo Rycerzy Turystyki Winnej, skupiające mieszkańców nie tylko Egeru, ale i ludzi z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, ciepły posiłek, zwiedzanie miasta a następnie wyprawa do „Doliny Pięknej Pani „ gdzie skosztujemy słynnych win Węgierskich. Powrót do hotelu , obiadokolacja , czas wolny . Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Budapesztu. Przyjazd do stolicy Węgier. Pierwsze spotkanie z miastem – m.in. Wzgórze Gellerta - panorama miasta, niezapomniane widoki na piękny Dunaj, Cytadela i Pomnik Wyzwolenia. Plac Bohaterów -najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, dzielnica ambasad, Opera otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym teatrom operowym Paryża, Wiednia i Drezna, dalej aleją Andrassiego – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta – Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon, Szechenyi Fürdo - jeden z największych w Europie kompleksów basenowych Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek po podróży, obiadokolacja w restauracji hotelowej. C.d zwiedzanie miasta oraz rejs statkiem po Dunaju - „Panorama miasta”. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu c.d. zwiedzania z przewodnikiem lokalnym – m.in. Wzgórze Zamkowe; Zamek Królewski - wieloletnia siedzibą węgierskich królów - spacer dziedzińcami, Kościół N.M.P., potocznie zwanego kościołem Macieja – dawniej miejsce koronacji i ślubów królewskich, Baszty Rybackie itd. Czas wolny - liczne kawiarnie, sklepy, punkty z pamiątkami. Przejazd do miasteczka malarzy - Szentendre malowniczo położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie m.in. muzeum marcepanu (zwiedzanie, degustacja, możliwość zakupu marcepanów w różnych kształtach i kolorach), muzeum win (zwiedzanie + degustacja). Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na wieczór węgierski (dania kuchni regionalnej) z winem oraz muzyką cygańską na żywo w Czadzie. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do ESZTERGOMU - kolebki katolicyzmu na Węgrzech. Nad miastem i rzeką góruje największa świątynia – Bazylika. Dalej przejazd w kierunku stolicy Słowacji, Bratysławy. Pierwsze spotkanie z miastem, panorama z okien autokaru, dalej zakwaterowanie w hotelu, ciepły posiłek. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy: Stare Miasto z Fontanną Rolandową, gotycki Ratusz, Narodowy Teatr, Konkatedra, katedrę św. Marcina - miejsce koronacji królów. Przejdziemy szlakami barokowych pałacó w- ulicą Venturską i Michalską z bramę Michalską, kościołem Jezuitów. Pałac Palfich, Pałac komory austro-węgierskiej, Pałac Arcybiskupa, deptak przy Dunaju. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, dalej przejazd w kierunku Brna stolicy Moraw. Krótkie zwiedzanie starówki m.in. katedra św. Piotra i Pawła, stary Ratusz z XIII w., dawne mury miejskie, Teatr - Mahenove Divadlo, Dom pod Czterema Gburami, Pałac Szwanza. Wyjazd w kierunku Polski, po drodze ciepły posiłek w restauracji czeskiej. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, WC, Klimatyzacja),
 • 4 noclegi w hotelu 2/ 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienką,
 • 4 śniadania w formie bufetu,
 • 3 obiadokolacje, 1 kolacja w Czardzie Węgierskiej (kuchnia regionalna, muzyka na żywo),
 • 3 ciepłe posiłki,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • opiekę pilota-przewodnika na całej trasie,
 • przewodnik lokalny w Bratysławie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (muzeum marcepanu, muzeum wina / zwiedzanie + degustacja /, rejs statkiem po Dunaju),
 • system nagłośnienia TOUR-GUIDE dla grupy,
 • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.