Wycieczka Zagraniczna

TYROL – SERCE ALP…


Tutaj gościem był cesarz, tutaj gość jest królem
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Wyjazd z Wrocławia w kierunku austriackiego górskiego uzdrowiska BAD ISCHL ( ok.630 km) słynącego m.in. z dawnej letniej rezydencji dynastii Habsburgów, gdzie chętnie zatrzymywała się cesarzowa Elżbieta- Sisi i jej mąż Franciszek Józef, wspaniałego kompleksu basenów termalnych - krytych i odkrytych, z wodą słoną i słodką. Po drodze krótkie postoje sanitarne oraz przerwa na kawę( poczęstunek od biura ).

Przyjazd do Bad Ischl, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, ok. 18-19.00 obiadokolacja w restauracji hotelowej ( specjały kuchni regionalnej ). Czas wolny, odpoczynek, spacer po okolicy, dla chętnych wyjście na basen termalny ( we własnym zakresie, ok. 15EUR/ do 4h ). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień II

Śniadanie. A po obfitym austriackim śniadaniu udamy się na spacer z pilotem po malowniczym uzdrowisku, w trakcie którego poznamy ciekawą historię związaną z rodziną Habsburgów, zwiedzimy Kaiservillę, która do dziś zachowała atmosferę minionego stulecia ( willa nieprzerwanie należy do potomków cesarza), wstąpimy do domu słynnego kompozytora, twórcy „Wesołej wdówki” i „Hrabiego Luksemburga” – Franciszka Lehara. Dalej spacerując koniecznie musimy wstąpić na pyszną kawę do słynnej kawiarni-cukierni Zauner z 1832 r., gdzie wystrój od lat jest ten sam i gdzie do dziś podaje się oryginalny i poprawnie wykonany deser Kaiserschmarrn – słodki omlet z powidłami – ulubiony deser cesarza. Czas wolny.

Obiadokolacja w restauracji hotelowej. Odpoczynek, spacer lub pobyt na basenach termalnych. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wyjazd (ok. 55 km) na zwiedzanie stolicy regionu- SALZBURGA-rodzinnego miasta znanego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Spotkanie z przewodnikiem. Spacerując uliczkami Starego miasta zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruprechta, kościół św. Piotra, słynną ulicę Getreidegasse , dom Mozarta. Czas wolny w najstarszej kawiarence Tomaselli z 1700 r. gdzie serwują najlepszą kawę w Austrii i światowej sławy czekoladowe kulki Mozarta- Mozartkugel.

Przejazd (ok.20 km) do romantycznego miasteczka St.Wolfgang, przytulonego do brzegów jeziora Wolfgangsee. Spacerując urokliwymi uliczkami zobaczymy m.in. kościół pw. św. Wolfganga z ołtarzem szafiastym autorstwa Michaela Pachera.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Następny Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Polski , po drodze (ok.260 km) zajedziemy do zabytkowego miasta w południowych Czechach - Tabor. Miasto słynie z przepięknej starówki. Krótki spacer wąskimi uliczkami -zobaczymy m.in. Ratusz z 1521r., tzw. Skochuv dum z ładnym gotyckim szczytem w kształcie oślich uszów, fontanna z figurą Rolanda. Chwila relaksu przy kuflu czeskiego piwa (we własnym zakresie). Dalej przejazd (ok.360 km) w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w *** hotelu w pok. 2-os
  • wyżywienie 2x dziennie (śniadanie-bufet oraz serwowana obiadokolacja 2-daniowa / napoje płatne dodatkowo)
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL, NNW
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.