Wycieczka Krajowa

Tyniec u benedyktynów


Z WIZYTĄ U BENEDYKTYNÓW W TYŃCU, HISTORIA OPACTWA I NIE TYLKO
wkrótce
Program wycieczki

Zapraszamy Państwa do Benedyktyńskiego klasztoru w Tyńcu aby na własne oczy przekonać się, jak można połączyć życie duchowe z użytecznością dla społeczeństwa. Tutejsi zakonnicy zgodnie ze swoim mottem, „módl się i pracuj" słyną z sumienności, skromności oraz wspaniałych wyrobów z owoców i ziół, naturalnie poprawiających zdrowie, z tradycyjnych wyrobów najsłynniejsze to miody, konfitury, syropy oraz nalewki wspomagające odchudzanie, spokojny sen.

Zbiórka oraz wyjazd. Przejazd do zespołu klasztornego, położonego na stromym wapiennym brzegu Wisły, w miejscu, gdzie rzeka przedziera się przez wapienne skały, tworząc tzw. Bramę Tyniecką.

zwiedzanie opactwa z przewodnikiem…. Zobaczymy m.in. najważniejszy element zespołu opactwa trójnawowy, barokowy kościół św. św. Piotra i Pawła z XVII w., we wnętrzu którego wyróżnia się ołtarz z czarnego marmuru, rokokowa ambona i drewniane stalle (w miarę możliwości zwiedzanie kościoła) . A także krużganki, powstałe w II połowie XV w., bibliotekę oraz słynne ogrody znane niegdyś z dorodnych owoców… Poznamy historię tego miejsca zwiedzając muzeum opactwa… Dalej czas wolny na chwilę zadumy, spacer oraz spróbowanie tynieckich przysmaków w restauracji lub kawiarni klasztornej (we własnym zakresie) i … koniecznie zakupy w sklepie z najpopularniejszymi produktami ekologicznymi, wśród których królują chleb pielgrzymi, słynna konfitura „Brzytewka” czyli wiśnie w rumie oraz Cukierki Tynieckie św. Hildegardy na niemoce wszelakie warzone z werbeny, imbiru, cynamonu, goździków… A póżniej przejedziemy do Kaziemierza Krakowskiego na krótkie,ale ciekawe zwiedzanie, gdzie zobaczymy m.in. kościół Bożego Ciała, Synagogę itd, koniecznie zatrzymamy się w jednej z przytulnych kawiarenek na pyszną herbatę Sary ( we własnym zakresie)…

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem
  • opieka pilota
  • zwiedzanie opactwa z przewodnikiem
  • bilet wstępu do muzeum
  • ubezpieczenie NNW
CENA: info w biurze


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Wstęp jeśli obiekt jest udostępniony do zwiedzania