Wycieczki Lotnicze

TURCJA – HISTORIA I PIĘKNO PRZYRODY


urokliwe miasteczko portowe na Wybrzeżu Likijskim
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd na lotnisko.
Wylot do Dalaman. Transfer autokarem do hotelu Malhun w Fethiye – Calish Beach. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Wypoczynek na basenie lub plaży.
Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek na basenie hotelowym lub plaży znajdującej się tuż przy hotelu. Calis Beach, położone 45 km od lotniska Dalaman, 7 km od centrum Fethiye i 25 km od plaży Ölüdeniz, to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Fethiye. Z 4-kilometrową plażą. Wybrzeże pełne jest restauracji, pubów, barów i hoteli. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Rejs statkiem po Zatoce Egejskiej.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na jednodniowy relaksacyjny rejs statkiem po Zatoce Egejskiej, podczas którego będzie można nacieszyć oczy niezwykle malowniczymi widokami. Zobaczymy słynny archipelag nazywany „12 wyspami”, słynący z urokliwych, turkusowych zatoczek. Podczas rejsu statek będzie zatrzymywał się kilka razy, aby chętne osoby mogły zakosztować kąpieli w krystalicznej wodzie. Celem rejsu będzie m. in. Zatoka Aquarium, gdzie według legendy miała zażywać kąpieli i relaksu sama egipska królowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień IV

Tramwajem wodnym do Fethiye..
Śniadanie w hotelu. Wypoczynek na basenie hotelowym lub na plaży. Rejs tramwajem wodnym (ok.30 minut) do stolicy regionu Fethiye. Spacer po centrum miasta gdzie znajdują się liczne sklepy oraz wizyta na popularnym Targu Rybnym. Zobaczymy także pozostałości starożytnego amfiteatru Fethiye oraz słynną marinę do której przypływają jachty najbogatszych ludzi świata. Czas wolny na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień V

Statkiem Turecką Amazonką aż do Morza Śródziemnego.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do Dalyan. Rzeka Dalyan nie bez powodu bywa nazywana „Turecką Amazonką”. Tutejszy ekosystem słynie z niezwykłego bogactwa i stanowi fenomen na skalę całej Turcji. Spotykają się i mieszają tutaj ze sobą flora i fauna typowe dla wód słodkich i słonych. Odkryjemy te niezwykłe tereny podczas wycieczki statkiem po delcie rzeki Dalyan aż do Morza Śródziemnego. Nasz rejs rozpoczniemy od wizyty w naturalnym „SPA” – na chętnych czekają kąpiele błotne. Kolejny odcinek podróży pokonamy przez naturalny kanał łączący jezioro Koycegiz z morzem. Na trasie będą nam towarzyszyć niesamowite naturalne krajobrazy, a także jeden najbardziej rozpoznawalnych widoków Turcji – wykuty w skale kompleks licyjskich grobowców. Rejs zakończymy na dziewiczej plaży Iztuzu. To w tym miejscu zagrożone wyginięciem żółwie morskie składają swoje jaja. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję podziwiać żółwie Caretta Caretta w ich naturalnym środowisku, zobaczymy także egzotyczne błękitne kraby. W tych pięknych okolicznościach przyrody czeka nas przerwa na pływanie i plażowanie. Podczas wycieczki nie zabranie również czasu na zrobienie zakupów, podczas których każdy będzie mógł zaopatrzyć się w lokalne produkty. Powrót do hotelu ,obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień VI

Śniadanie w hotelu, wyjazd na lotnisko w Dalaman. Wylot do Polski. Transfer autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przelot samolotem,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • 5 noclegów w hotelu ***/**** w pok. 2-3 os., z łazienką i tv,
  • bilety wstępów
  • system nagłośnienia TOUR GUIDE dla całej grupy,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • obowiązkowa składka TFP oraz TFG ,
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Bagaż podręczny max. 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm; bagaż rejestrowany do 23kg w cenie biletu lotniczego.