Wycieczka Krajowa

TORUŃ MIASTO HISTORII I TRADYCJI


Zamek Krzyżacki, Bulwar Filadelfijski, Muzeum Piernika
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd, po drodze postoje sanitarne. Przyjazd do Torunia. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Planetarium, Katedrę, Ratusz, Pomnik Flisaka, Dwór Artusa, Kościół NMP, piękne kamieniczki Starówki Torunia.Następnie udamy się na pobliski Zamek Krzyżacki z którego podziwiać będziemy panoramę miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wyjazd w kierunku Golubia gdzie zwiedzimy jeden z najpiękniejszych Zamków Krzyżackich z XIII wieku leżący na brzegiem rzeki Drwęcy. Jest to jedna z największych w tym regionie budowli wzniesionych z cegły. Zwiedzanie zamku, czas wolny na zakup pamiątek, zdjęcia. Dalej przejazd do jednego z najbardziej popularnych uzdrowisk w tym regionie – Ciechocinka. Ciepły posiłek, dalej zobaczymy piękny Park Zdrojowy, fontannę Jaś i Małgosia, Park Tężniowy, fontannę Grzybek i Park Sosnowy. Czas wolny na spacer. Wyjazd w drogę powrotną do Torunia. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Niedziela po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejście na Bulwar Filadelfijski skąd udamy się na rejs statkiem po Wiśle (ok 1h) z pokładu którego będziemy mieli okazję podziwiać piękną panoramę miasta. Dalej przejdziemy do Muzeum Piernika. Żywe Muzeum Piernika nie jest tradycyjnym muzeum, w którym ogląda się eksponaty w szklanych gablotach. To swoiste teatrum, w którym goście biorą udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez, doświadczonych w swych fachu, animatorów. Dzięki temu poznawanie historii staje się prawdziwą przygodą. Czas wolny na zakup pamiątek, ciepły posiłek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
 • 2 noclegi, w pok.2, 3 os. w **/*** hotelu,
 • 2x śniadanie,
 • 2 x obiadokolacja,
 • 2 ciepłe posiłki,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (NNW),  
 • opiekę pilota/przewodnika na całej trasie,
 • system nagłośnienia dla grupy TOUR-GUIDE,
 • przewodnik lokalny w Toruniu,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, Muzeum Piernika, rejs statkiem po Wiśle, zamek Krzyżacki w Toruniu, Planetarium, zamek Krzyżacki w Golubiu, Teżnie,
 • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Tężnie w Ciechocinku to obiekt będący unikatową konstrukcja drewnianą służącą do odparowywania wody z solanki. Zaprojektowane one zostały przez Jakuba Graffa - profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku zbudowano trzy takie budowle - ustawione w kształcie podkowy. Tężnie zbudowane są z około 7000 dębowych pali wbitych w ziemię. Na takiej podstawie umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną, po której spływa solanka.

Tężnie sięgają 15,8 m wysokości, zaś ich łączna długość wynosi 1741,5 m. Wokół tężni panuje słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium.