Wycieczka Zagraniczna

SZWAJCARIA PIĘKNO PRZYRODY I TRADYCJA


Lucerna, położona na brzegu Jeziora Czterech Kantonów u stóp góry Pilatus.
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Lucerny w Szwajcarii. Po drodze postoje sanitarne.

Dzień II

Pierwsze spotkanie z miastem. Lucerna to stolica kantonu Lucerna, położona na brzegu Jeziora Czterech Kantonów u stóp góry Pilatus. Jest to znany ośrodek turystyczno- wypoczynkowy o międzynarodowej sławie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od m.in. pięknej starówki, ratusza miejskiego, zobaczymy liczne piękne kamieniczki, zabytkowe baszty oraz mosty w tym jeden z najsłynniejszych Most Kapliczny na rzece Reuss. Dalej przejazd do alpejskiego miasteczka Kriens skąd wyruszymy słynną kolejką górską, najbardziej stromą w Europie, na jeden z najpiękniejszych szczytów Szwajcarii – Pilatus, górujący nad miastem i jeziorem o wysokości 2128 m.n.p.m. Czas wolny na szczycie góry na podziwianie przepięknych widoków, pamiątkowe zdjęcia. Dalej przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Berna stolicy kantonu Berno gdzie mieści się siedziba rządu Szwajcarii. Spacer po starówce miasta gdzie będziemy podziwiać przepiękną katedrę Św. Piotra i Pawła, najwyższą w Szwajcarii, wieżę zegarową cud XIV wiecznej techniki, dom Alberta Einsteina. Dalej przejazd do miejscowość Broc gdzie znajduje się siedziba koncernu Nestle wraz z zakładami Maison Cailler produkującymi najlepszą szwajcarską czekoladę. Zapoznamy się z historią czekolady, procesem jej produkcji a także dokonamy degustacji tego pysznego smakołyku. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie urocza miejscowość Vevey gdzie mieszkał i zmarł Henryk Sienkiewicz oraz Charlie Chaplin. To piękne miasteczko odwiedzały takie sławy świata jak Fiodor Dostojewski, Nikolaj Gogol, Viktor Hugo, Ernest Hemingway, Gustave Eifeel. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, c.d. zwiedzania: przejazd do Genewy, drugiego co do wielkości miasta Szwajcarii. W mieście tym znajdują się siedziby międzynarodowych organizacji takich jak: ONZ, Czerwonego Krzyża, Światowej Organizacji Handlu, Światowej Organizacji Zdrowia i wiele innych. Zwiedzimy zabytkową starówkę miasta, katedrę Św. Piotra, zobaczymy słynny zegar kwiatowy, pomnik reformacji oraz najwyższą w Europie fontannę Jet d’Eau (140 m wysokości). Czas wolny na zakup pamiątek, filiżankę kawy w jednej z kawiarenek. Dalej przejedziemy przepiękną trasą wzdłuż Jeziora Genewskiego w kierunku Lozanny i dalej w rejon Lucerny do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Zurychu - stolicy kantonu położonego nad Jeziorem Zuryskim, największym miastem Szwajcarii i ośrodkiem gospodarczym, uznawanym także za stolicę świata finansów. Krótki spacer najdroższą ulicą świata, zakup pamiątek, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze postoje sanitarne. Zakończenie imprezy w godzinach późnowieczornych/ nocnych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
 • 3 noclegi w hotelach *** w pokojach 2-3 osobowych,
 • 3 śniadania w formie bufetu,
 • 3 obiadokolacje / serwowane,
 • suchy prowiant na drogę,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna,
 • system nagłośnienia tourguide,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (fabryka czekolady, wjazd i zjazd słynną koleją szwajcarską na szczyt Pilatus, taksa klimatyczna)
 • obowiązkowa składka na TFG,
 • podatek VAT /Marża
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.