Wycieczka Zagraniczna

SZLAKIEM MAŁOKARPACKICH WIN


BRATYSŁAWA - STOLICA SŁOWACJI i nie tylko…
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd, przejazd w kierunku Bratysławy, po drodze krótkie postoje sanitarne, przyjazd do Bratysławy Pierwsze spotkanie z miastem, panorama z okien autokaru, dalej zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer-zwiedzanie miasta z pilotem, rejs statkiem; powrót do hotelu, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy m. in. Wzgórze Zamkowe, Parlament z panoramą Bratysławy, przejście dookoła wzgórza, Zamek Królewski. Czas wolny na zakup pamiątek, zdjęcia, filiżankę kawy. C.d. zwiedzania pieszo: Stare Miasto z Fontanną Rolandową, gotycki Ratusz, Narodowy Teatr, Konkatedra, katedrę św. Marcina- miejsce koronacji królów. Przejdziemy szlakami barokowych pałaców- ulicą Venturską i Michalską z bramę Michalską, kościołem Jezuitów. Pałac Palfich, Pałac komory austro-węgierskiej, Pałac Arcybiskupa, deptak przy Dunaju. Przejazd Szlakiem Małokarpackich Win (ok. 50 km), w trakcie - zwiedzanie malowniczych miejscowości: m.in. Smolenice z pięknym bajkowym zamkiem w stylu romańskim, Limbach - centrum Szlaku Win, degustacja typowych dla regionu win oraz obiadokolacja (dania kuchni regionalnej) w typowej gospodzie z muzyką. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd (ok. 200 km) w kierunku jednego z największych i historycznie ważnych miast Republiki Czeskiej – Brna: krótki spacer- zwiedzanie: m.in. zabytkowe Stare Miasto, nad którym dominują też dwie wieże katedry św. Piotra i Pawła. Katedra pięknie prezentuje się z zewnątrz, w środku nie sposób przeoczyć ołtarza, romańsko-gotyckiej krypty i kaplicy Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Chwila relaksu przy kuflu czeskiego piwa (we własnym zakresie), dalej przejazd w kierunku Polski, po drodze ciepły posiłek w restauracji czeskiej. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • autokar,
  • 2 noclegi w pok. 2-os, 3-os. z łazienkami,
  • 2 śniadania, obiadokolacja*, obiadokolacja regionalna z winem i muzyką na żywo,
  • degustacja 4 rodzajów win,
  • ciepły posiłek w restauracji czeskiej,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie