Wycieczka Krajowa

SZLAK ORLICH GNIAZD i KRAKÓW


JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA, OGRODZIENIEC, PIESKOWA SKAŁA, KRAKÓW
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd. Przejazd na najwyższe wzniesienie Jury Krakowsko – Częstochowskiej gdzie położone są ruiny XIV-wiecznego zamku Ogrodzieniec, uznawane za największe i najpiękniejsze w Polsce. Dalej udamy się do Ojcowskiego Parku Narodowego - położonego w Dolinie Prądnika, najmniejszego polskiego parku z wieloma atrakcjami. Zobaczymy zamek w Pieskowej Skale pochodzący z początku XIV wieku, który jest jednym z ciekawszych zabytków doby renesansu oraz słynną zbudowaną z wapieni formę skalną zwaną Maczugą Herkulesa. Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie słynna Grota Łokietka o długości 320 metrów. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spacer z pilotem: zobaczymy m.in. jeden z największych i najpiękniejszych Rynków w Europie, z Sukiennicami w miejscu centralnym, Kościołem Mariackim (ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza) i zabytkowymi kamieniczkami z XIII w. Przejście szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego … Dalej spacerując Ulicą Grodzką, częścią Traktu Królewskiego, dojdziemy do wzgórza Wawel, które zachwyci bogactwem architektury i mnogością zabytków…Następnie zabierzemy Państwa do miejsca szczególnego – Krakowskiego Kazimierza dziś kojarzonego głównie jako dawna dzielnica żydowska.. Spacerując po Kazimierzu poznamy historię samodzielnego miasta założonego przez króla Kazimierza Wielkiego w roku 1335: zobaczymy m.in. Plac Wolnica, gdzie wznosi się dawny ratusz miejski, bazylikę Bożego Ciała, Starą Synagogę, Starą Zajezdnię Tramwajową, gdzie nagrywane są niektóre odcinki Masterchefa… i dojdziemy do ul. Szerokiej, gdzie od kilkunastu lat, początkiem lipca odbywa się koncert finałowy Festiwalu Kultury Żydowskiej – Szalom na Szerokiej. Ciepły posiłek, czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
 • 1 nocleg w hotelu**/***,
 • 1 obiadokolację,
 • 1 śniadanie,
 • 1 ciepły posiłek,
 • opieka pilota-przewodnika na całej trasie,
 • przewodnik lokalny w Krakowie,
 • system nagłośnienia TOUR-GUIDE,
 • bilety wstępów – zamek Ogrodzieniec, zamek na Pieskowej Skale + przewodnik, Grota Łokietka, Kosciół Mariacki, Katedra na Wawelu,
 • ubezpieczenie NNW,
 • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.