Wycieczka Krajowa

SZLAK KOPERNIKA, KANAŁ ELBLĄSKI


Krainy Warmii i Mazur, Muzeum Mikołaja Kopernika, rejs po Kanale Elbląskim.
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd do krainy Warmii i Mazur w kierunku Elbląga, zwiedzanie Elbląga - jednego z najstarszych miast Polski: spacer Starówką oraz charakterystyczną dla tego miasta Ścieżką Kościelną z zespołem uroczych kamieniczek, zobaczymy m.in. Katedrę św. Mikołaja - najważniejszą budowlę sakralną miasta, a także najwyższy kościół w Polsce na prawym brzegu Wisły. Świątynia jest zarazem Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, zobaczymy Bramę Targową, a obok Bramy pomnik legendarnego Piekarczyka, który pomógł uchronić miasto przed najazdem Krzyżaków. Czas wolny na zakup pamiątek, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, uroczysta obiadokolacja z oprawą muzyczną, czas wolny, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicy: Lidzbark Warmiński, gdzie zobaczymy Zamek biskupów warmińskich wraz z przedzamczem, Kolegiata wraz z klasztorem i wikarówką. Dalej Pieniężno - ruiny Zamku Kapituły Warmińskiej, kościół farny, dalej Frombork - niewielkie miasteczko nad Zalewem Wiślanym, gdzie przez większość życia pracował Mikołaj Kopernik. Spacerując zwiedzimy Wzgórze Katedralne: m.in. Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja, Wieża Kopernika, Wieża Radziejowskiego w której znajduje się wahadło Foucaulta, fortyfikacje, Muzeum Mikołaja Kopernika. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na prawdziwy klejnot wśród atrakcji – rejs po Kanale Elbląskim, jedynym miejscu w Polsce i w Europie, gdzie statki pokonują różnice poziomów wody sunąc po… trawie. Możliwe jest to dzięki genialnemu zabytkowi XIX-wiecznej techniki - pochylniom, które są szynowymi platformami napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze przerwa na ciepły posiłek, przyjazd w godzinach wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Cena zawiera przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w pok.2-, 3-os. z łazienkami,
  • 2 śniadania w formie bufetu,
  • 2 obiadokolacje serwowana (w tym 1 uroczysta z oprawą muzyczną),
  • ciepły posiłek,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnik loklany,
  • system nagłośnienia tour-guide,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy i może ulec zmianie.