Wycieczka Krajowa

SZCZECIN - KOPENHAGA, MIĘDZYZDROJE


SZCZECIN - MIASTO GRYFA, KRÓLEWSKA KOPENHAGA, MIĘDZYZDROJE - PERŁA BAŁTYKU
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku Szczecina - dawnej siedziby książąt z pomorskiej dynastii Gryfitów usytuowanej na wysokiej skarpie, blisko Odry. Pierwsze spotkanie z miastem oraz zwiedzanie z przewodnikiem, zobaczymy m.in. Bramę Stoczni Szczecińskiej – symbol dążeń do Wolnej Polski na Pomorzu Zachodnim, zwiedzimy Park Kasprowicza z Pomnikiem Papieża Jana Pawła II oraz Pomnikiem Pionierów Miasta Szczecina, zobaczymy szczeciński amfiteatr, odwiedzimy jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie - Wały Chrobrego, skąd można obserwować rozległą panoramę na Odrę i port, dalej zobaczymy Zamek Książąt Pomorskich oraz szczecińską starówkę z Domem Bankowym i Ratuszem Staromiejskim. Udamy się do Katedry pw. Św. Jakuba oraz odwiedzimy słynne bulwary szczecińskie, gdzie przespacerujemy się pośród zapachu czekolady, zawdzięczając to Przedsiębiorstwu Przemysłu Cukierniczego "Gryf" S.A. które w 1976 roku jako pierwsze w kraju uruchomiło produkcję czekolady do picia! Czas wolny (dla chętnych) na skosztowanie czekolady lub lokalnego rarytasu - szczecińskiego pasztecika wpisanego (2008 r.) na kulinarną listę produktów tradycyjnych lub pamiątkowe zdjęcia, zakupy. Obiadokolacja, wyjazd w kierunku portu Świnoujście, przyjazd do Świnoujścia, odprawa na Terminalu Promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na prom, odpłynięcie. Noc na promie- wieczór rozrywki (dla chętnych), nocleg.

Dzień II

Śniadanie, przypłynięcie do portu Ystad. Przejazd malowniczą trasą oraz mostem Oresund do Kopenhagi, zwiedzanie miasta: zobaczymy m.in. zespół pałaców Amalienborg – siedzibę rodziny królewskiej w sąsiedztwie Ogrodów Króla, gdzie każdego dnia odbywa się uroczysta zmiana gwardii na placu przed pałacami, gdzie będziemy podziwiać marsz żołnierzy w charakterystycznych wysokich, futrzanych czapkach… Dalej zobaczymy fontannę bogini Gefion, baśniową Syrenkę Kopenhaską, Ratusz, XVII-w. dzielnicę portową Nyhaven, Katedrę itd. Czas wolny na spacer głównym deptakiem Stroget, zakupy pamiątek, przekąskę lub na filiżankę mistrzowskiego latte, espresso, cappuccino przyrządzonego przez samych mistrzów: w Kopenhadze znajdują się aż trzy miejsca, w których kawę serwują zwycięscy prestiżowego konkursu World Barista Championship, wystarczy udać się do Cafe Europa, The Coffee Collection lub Contra Coffee. Przejazd do Malmo na krótki spacer po Starym Mieście z Placem Ratuszowym, kościołem St.Petri Kyrka. Czas wolny. Wyjazd do bazy promowej w Ystad, zaokrętowanie na promie, obiadokolacja w restauracji na promie. Przeprawa nocna Ystad - Świnoujście.

Dzień III

Przypłynięcie do Świnoujścia wyokrętowanie, dalej przejazd autokarem do jednej z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża- Międzyzdroje na śniadanie oraz spacer: m.in. ALEJA GWIAZD - dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996r. Festiwalem Gwiazd, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru. MOLO – o długości 395 m, najdłuższe betonowe molo w Polsce. Czas wolny, wyjazd w drogę powrotną, powrót w godz. wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, WC, barek) na całej trasie,
  • przeprawę promową Świnoujście - Ystad - Świnoujście,
  • 2 noclegi na promie (kabiny 2-os z łazienką),
  • 2 śniadania,
  • 2 obiadokolacje,
  • obsługę pilota,
  • usługę przewodnika lokalnego w Szczecinie,
  • system słuchawkowy tour-guide,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
  • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.