Wycieczka Zagraniczna

SŁOWENIA – HISTORIA I PIĘKNO PRZYRODY


Czechy, Austria, Słowenia
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka. Wyjazd w kierunku Czech, Austrii, Słowenii.

Dzień II

Przyjazd nad jedno z najpiękniejszych jezior alpejskich, jezioro Bled. Rejs na uroczą wysepkę Bled a następnie zwiedzanie jednego z najstarszych zamków Słowenii, zamku Bled wybudowanego na szczycie skały tuż nad jeziorem. Dalej przejazd do Wąwozu Vintgar. Malowniczo położony w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego wąwóz którego dnem płynie wartka rzeka Radovna. Spacer na końcu którego dochodzimy do małego wodospadu. Następnie przejazd do stolicy Słowenii Lublany. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie i wyjazd do Skofja Loka uznawanego za najbardziej urokliwe miasteczko w Słowenii, z najlepiej zachowaną średniowieczną starówką. Jest jednym z trzech najstarszych miast w Słowenii. W trakcie zwiedzania zobaczymy Zamek Biskupi, Kapucyński most (jeden z najstarszych w Europie), Kolumnę Morową, budynek Starego Ratusza oraz liczne bogato zdobione kamienice mieszczańskie. Następnie przejazd do Lublany. Zwiedzanie stolicy. Zobaczymy Katedrę Św. Mikołaja, Smoczy most, Potrójny Most oraz Stare Miasto z ratuszem. Czas wolny na zakup pamiątek. Tradycyjny wieczór folklorystyczny ze słoweńską kuchnią. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu wyjazd do Jaskini Postojna. Jest to jedna z najbardziej znanych jaskiń na świecie jak i również największa atrakcja turystyczna w Słowenii. Stalagmity i stalaktyty o różnych kształtach tworzą w tej ogromnej jaskini (ponad 20km długości) bajkowy świat. Dalej przejazd do nadmorskiego miasta Piran. Miasto ma wenecki charakter, zobaczymy cudowne wąskie uliczki oraz piękne kamieniczki. Jednak całością przypomina chorwackie nadmorskie miasta Istrii. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia i powrót do Lublany. Obiadokolacja, czas wolny .Nocleg.

Dzień V

Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Ciepły posiłek w winiarni na terenie Czech (dania kuchni regionalnej) z degustacją win. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (dvd, barek, klimatyzacja, wc),
  • 3x nocleg w hotelu**/*** w pokojach 2-os,
  • 3x śniadania,
  • 2x obiadokolacja,
  • 1x wieczorek folklorystyczny (dania kuchni regionalnej) z oprawą muzyczną, ciepły posiłek w drodze powrotnej w winiarni z degustacją win (na terenie Czech),
  • opieka pilota na całej trasie,
  • zestaw nagłośnienia dla grupy tour-guide,
  • ubezpieczenie signal iduna KL, NNW
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.