Wycieczka Zagraniczna

RUMUNIA - TRANSYLWANIA


Barokowe ratusz i katedrę, Pałac Biskupa, Kościół Księżycowy, Cluj Napoca, Pałac Brukenthala
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku Rumunii, po drodze krótkie postoje sanitarne. Spacer po ORADEA, gdzie zobaczymy m.in: barokowe ratusz i katedrę, Pałac Biskupa, Kościół Księżycowy… Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wyjazd w kierunku Cluj Napoca, po drodze zwiedzanie kopalni soli w Turdzie, dalej przejazd do Cluj Napoca - jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu): m.in. Kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury obronne z basztą, w miarę czasu zwiedzanie TARGU MURES, m.in: pałac kultury, teatr narodowy, prawosławna cerkiew, Pałac Apolla, stary budynek prefektury z 1711 r. oraz pomnik Józefa Bema. Przejazd na obiadokolacje oraz nocleg w Sighisoarze.

Dzień III

Śniadanie, zwiedzanie centrum SIGHISOARY. Dzięki unikalnej architekturze oraz faktowi, iż cała średniowieczna cytadela jest wciąż zamieszkana, znalazła się ona na liście UNESCO. Zobaczymy tutaj także Wieżą Zegarową – symbol miasta oraz kościół na wzgórzu, do którego wiodą unikalne zakryte schody. Przejazd do PREJMER – miejsce, w którym znajduje się jeden z największych w południowo - wschodniej Europie kościół warowny, otoczony murami 40-metrowej wysokości i 10-metrowej grubości UNESCO. Dalej wizyta w miejscowości BRAN, gdzie zwiedzimy słynny biały zamek, znany wszystkim jako zamek Draculi, chociaż czy faktycznie z nim związany? – przekonamy się na miejscu… Obiadokolacja oraz nocleg.

Dzień IV

Śniadanie i przejazd do SIBIU i spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą 3 place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, Pałac Brukenthala, żelazny most Kłamców… spacer-zwiedzanie ALBA JULIA z cerkwią katedralną św. Trójcy oraz katedry, gdzie pochowany jest książę Jan Hunyady, obiadokolacja i nocleg w Oradei.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze DEGUSTACJA WIN tokajskich w piwnicy połączona Z GOLONKAMI peklowanymi i zapiekanymi w pół metrowych chlebach! Powrót do Włodowic w godzinach nocnych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 4 noclegi w hotelach*** w pok. 2-, 3-os os. z łazienkami i TV,
  • 4 x śniadania,
  • 4 x obiadokolacja oraz golonki w chlebach,
  • degustacja win,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
  • system nagłośnienie tour-guide,
  • obowiązkowa opłata na TFG,
  • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie ( zależy od pogody, dostępności atrakcji, warunków drogowych oraz nieprzewidywalnych zdarzeń ) // Posiłki są serwowane, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.