Wycieczka Zagraniczna

POZNAJ UROK WIEDNIA


WEEKEND Z  HISTORIĄ   I  WINEM - integracja
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd ( wg uzgodnionego miejsca). Przejazd do Wiednia, po drodze krótkie postoje sanitarne, ok. godz. 22H00 przyjazd do stolicy Austrii, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie autokarem ( krótki objazd ) : Ringstrasse – okazały bulwar w centrum Wiednia, powstały w latach 1860–1890, jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Zobaczymy m.in. Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na ratuszu w Brukseli. Teatr nadworny, Uniwersytet, Operę, Kościół Wotywny. Dalej spacer z przewodnikiem pięknymi uliczkami Starówki przez Plac Hoher Markt z secesyjnym zegarem, zatrzymamy się przy gotyckiej katedrze św. Szczepana słynnej ze swoich kolorowych dachówek, udamy się do Wiedeńskiej Opery Państwowej oraz zwiedzimy jedną z najlepszych scen operowych na świecie. Dalej w sercu Starówki, podczas zwiedzania prywatnych apartamentów i komnat reprezentacyjnych Hofburga będziemy podziwiać przepych i bogactwo, jakim odznaczało się codzienne życie cesarskiej rodziny, zwiedzimy muzeum Sisi, które przedstawia najcenniejsze eksponaty oraz liczne osobiste przedmioty królowej Elżbiety, a także najsłynniejsze portrety pięknej monarchini. Dalej przejdziemy pod dom Mozarta, gdzie kompozytor w 1786 r. skomponował „Wesele Figara” oraz spędził ostatnie lata swojego życia … Później spacerując dojdziemy do Parku Miejskiego, który ozdabiają liczne pomniki i posągi sławnych ludzi, m.in. Franza Schuberta oraz Johanna Straussa syna, „króla walca”. Czas wolny w jednej z kawiarenek na filiżankę kawy „ Wiener Melange” lub lampkę wina ( we własnym zakresie).

Przejazd do słynnej dzielnicy winiarskiej u stóp Kahlenbergu - Grinzing/ Neustift do typowej restauracji-winiarni na uroczystą kolację z winem i muzyką na żywo. Obiadokolacja : wiedeńskie specjały m.in. „talerz fiakierski” (pieczeń wieprzowa, baleron na ciepło, kiełbaska, kapusta zasmażana, opiekane ziemniaki - szególowe menu - info w biurze ) . Po obiadokolacji powrót do hotelu, nocleg.

Następny Dzień

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia z pilotem: przejazd do letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn, spacer z pilotem po romantycznym parku z Gloriettą, a po spacerze wstąpimy do romantycznej kawiarni- piekarni z XVIII w., która się znajduje w dawnej kuchni Pałacu Schonbrunn, gdzie będziemy mieli okazję poznać proces powstania słynnego strudla jabłkowego, który zdobył popularność podczas rządów monarchii Habsburgów, oraz skosztować tego cesarskiego smakołyka wraz z aromatyczną kawą …

Pożegnanie z Wiedniem, wyjazd do kraju, przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • transport (autokar z klimatyzacją, DVD, barkiem, WC)
  • 2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu w pok.2-os,3-os. z łazienkami
  • 2 śniadania w formie bufetu
  • bogata obiadokolacja serwowana z winem i muzyką na żywo w typowej wiedeńskiej winiarni
  • Apfelstrudel Show ( pokaz + degustacja )pilot
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL , NNW)
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie