Wycieczka Zagraniczna

Poznaj urok wiednia


SPOTKANIE Z HISTORIĄ I ZABAWĄ
wkrótce
Program wycieczki

I dzień

Wyjazd z Wrocławia. Przejazd w kierunku Wiednia, po drodze krótkie postoje sanitarne.

Przyjazd do stolicy Austrii. Pierwsze spotkanie z miastem ( panorama z okien autokaru ), zobaczymy m.in. Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński, okno wystawowe niegdysiejszej monarchii naddunajskiej. Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na ratuszu w Brukseli. Teatr nadworny, Uniwersytet, Kościół Wotywny, Opera Wiedeńska, dzielnica muzealna. Dalej spacer z przewodnikiem po Starówce: najelegantsze ulice, areal Hofburga, dawnej zimowej rezydencji Habsburgów. Zwiedzimy czołowy skarbiec świata, gdzie można podziwiać nie tylko cesarską koronę Świętego Cesarstwa Rzymskiego (ok.962r.) i austriacką koronę cesarską (1602r.), lecz także skarbiec burgundzki z XV stulecia i skarb Zakonu Złotego Runa. Dalej spacerując z przewodnikiem pięknymi uliczkami Starówki przez Plac Hoher Markt z secesyjnym zegarem zatrzymamy się przy gotyckiej katedrze św.Szczepana słynnej ze swoich kolorowych dachówek, udamy się w kierunku jednej z kawiarenek na pyszną gorącą czekoladę z tradycyjnym torcikiem wiedeńskim oraz kubkiem na pamiątkę (ok.7 EUR/os dla chętnych, dodatkowo płatne). Czas wolny na zakup pamiątek oraz spacer do Parku Miejskiego z pomnikiem Straussa-„króla walca”. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Nocleg.

II dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na dalsze zwiedzanie Wiednia z pilotem: zobaczymy słynny kolorowy dom współczesnego kontrowersyjnego malarza i projektanta Hundertwassera (krótkie zwiedzanie z zewnątrz, możliwość zakupu pamiątek), dalej przejazd do najstarszego parku rozrywki na świecie Prater - miejsca, w którym znajduje się Diabelski Młyn, jeden z najbardziej znanych symboli Wiednia. Na odwiedzających czeka tu szereg atrakcji - od nostalgicznego tunelu strachu, przez karuzele, trasy gokartowe, huśtawki i teatry marionetek. Spotkanie z przygodą i zabawą (pobyt ok.3h, wstępy we własnym zakresie). Ciepły posiłek. Pożegnanie z Wiedniem, wjazd na wzgórze Kahlenberg: z którego 12 września 1683 r. król Polski Jan III Sobieski poprowadził armie sprzymierzone na odsiecz stolicy Austrii. Zwiedzimy polski kościół św. Józefa wystrój którego przypomina o królu Janie III Sobieskim i jego wiedeńskiej wiktorii.

Wyjazd do Wrocławia, przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • transport Wrocław – Wiedeń – Wrocław (autokar z klimatyzacją, DVD, WC)
  • 1 nocleg w hotelu w Wiedniu lub okolicy
  • śniadanie, obiadokolacja
  • ciepły posiłek
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • pilot
CENA: DO UZGODNIENIA / INFO w BIURZE
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.