Wycieczka Zagraniczna

PODRÓŻ SZLAKIEM BAŁTYCKIM…


AUGUSTÓW - RYGA - TALLIN - HELSINKI - KOWNO
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka, wyjazd, przejazd do Augustowa, po drodze krótkie postoje sanitarne. Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, spacer z pilotem po miasteczku, zobaczymy m.in. Rynek Zygmunta Augustowa z XVI w., neoklasyczny budynek dawnej poczty z 1829 r. wybudowany przy trakcie warszawsko -petersburskim jako stacja oraz hotelik dla gości specjalnych, m.in. rodziny carskiej, pałacyk dawnego Zarządu Wodnego itd. Nocleg

Dzień II

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Rygi (ok. 450 km), spacer - zwiedzanie z przewodnikiem (ok. 1,5h): Starego Miasta (dziedzictwo UNESCO), Domu Bractwa Czarnogłowych, kościołów św. Jakuba i św. Piotra, masywnych mieszczańskich kamienic i zespołu kamieniczek Trzej Bracia; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu wyjazd do Tallina (ok.300 km), przyjazd do estońskiej stolicy, zwiedzanie – spacer: zobaczymy m.in. Górnego i Dolnego Starego Miasta: Cerkiew Aleksandra Newskiego, 2 średniowieczne wieże: "Długi Herman" i "Gruba Małgorzata", kościół luterański, 2 ulice tzw. Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha, Pole śpiewu Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, przejazd do portu – rejs do Helsinek, krótkie zwiedzanie stolicy Finlandii: panorama miasta z okien autokaru, zobaczymy m.in. Kościół w skale, pomnik Sibeliusa, obiekty olimpijskie, historyczne centrum miasta z klasyczna zabudową, katedra prawosławna, cerkiew Uspieńska, czas wolny na zakup pamiątek, wyjazd do portu, powrót do Tallina. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Kowna (ok.580 km), w miarę możliwości krótki spacer po Starówce: gotycka Katedra, Ratusz, kościół jezuitów, gotycka kamienica – Dom Peruna, kościół św. Michała Archanioła w stylu bizantyjskim, gotycki kościół NMP i św. Witolda, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski (ok. 800 km), po drodze przerwa na ciepły posiłek, powrót w godzinach wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem,
  • przeprawę promowa Tallin-Helsinki,
  • 5 noclegów w pokojach 2,3 osobowych w **/*** hotelach,
  • wyżywienie wg oferty: śniadania oraz obiadokolacje serwowane,
  • ciepły posiłek,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW),
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.