Wycieczka Zagraniczna

PIENINY - SŁOWACJA


ZWIEDZANIE ORAZ LETNI RELAKS W GÓRACH
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku Szczawnicy jednego z najbardziej popularnych uzdrowisk Pienin. Po drodze postoje sanitarne. Pierwsze spotkanie z urokliwym miasteczkiem. Zakwaterowanie w hotelu, ciepły posiłek i spacer w kierunku wodospadu Zaskalnik na Sopotnickim Potoku, jednego z najpiękniejszym w Beskidzie Sadeckim, czas wolny na pamiątkowe zdjęcia i chwilę relaksu w pięknym miejscu. Powrót do hotelu/pensjonatu, odpoczynek. Wesoła kolacja z muzyką na żywo. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wyjazd w kierunku Sromowców Niżnych skąd udamy się na pieszą wyprawę na Trzy Korony. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Wejście na platformę widokową na Okrąglicy najwyższy punkt Trzech Koron opadający na Rówień koło Dunajca 500-metrowa przepaścią. Z platformy widokowej rozciąga się wspaniały widok na Pieniński Przełom Dunajca, Tatry, Beskid Sądecki, Beskid Żywiecki a przy dobrej pogodzie można zobaczyć Babią Górę oddaloną o 63 km. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia i podziwianie przepięknych widoków. Powrót do hotelu/pensjonatu, ciepły posiłek, czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie i wyjazd na Słowację w kierunku Dobszyńskiej Jaskini Lodowej – wyjątkowego obiektu natury. Obecnie dla turystów udostępniony jest jedynie niewielki fragment korytarzy jaskini, w których wytyczono trasę w postaci pętli długości 495 m. Stało się to możliwe dzięki wydrążeniu (częściowo w lodzie) trzech tuneli o długości ok. 30 m każdy. Dalej udamy się w rejon Spiszu gdzie zwiedzimy Zamek Spiski. Jest to kompleks zamkowy z przełomu XI i XII wieku. Zaliczany jest do największych tego typu w środkowej Europie, cały kompleks zajmuje powierzchnię ok. 4 ha. Obecnie większość zamku jest zrujnowana, część murów obronnych została odbudowana współcześnie. W 1993 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na zakup pamiątek a następnie powrót do hotelu/pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu/pensjonatu i wyjazd w kierunku wschodniej Słowacji do miasteczka Lubowla gdzie zwiedzimy wybudowany w XIV wieku Zamek Lubowelski. Obecnie częściowo jest trwałą ruiną, częściowo odbudowany. Na zamku jest udostępniona kopia aktu zastawu spiskiego. Po około dwóch godzinach spędzonych na zamku wyjazd w kierunku Krakowa. Dłuższy postój na ciepły posiłek i wyjazd w kierunku Koła. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (barek, DVD, WC, klimatyzacja),
  • 3 x nocleg w hotelu **/*** lub pensjonacie pok. 2,3-os. z łazienkami,
  • 3 x śniadanie w formie bufetu,
  • 3 x obiadokolacja w tym jedna z muzyką na żywo,
  • 3 x ciepły posiłek,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • przewodnik lokalny w Pieninach,
  • system nagłośnienia dla grupy TOUR-GUIDE,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
  • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.