Wycieczka Zagraniczna

ODKRYWAMY SKANDYNAWIĘ… DANIA, SZWECJA


Kopenhaga, fontanna bogini Gefion, miasteczko Lund, Malmo
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku portu Świnoujście., po drodze krótkie postoje sanitarne, w miarę możliwości jeden dłuższy postój na ciepły posiłek. Przyjazd do Świnoujścia, odprawa na Terminalu Promowym w Świnoujściu, zaokrętowanie na prom, odpłynięcie. Noc na promie - wieczór rozrywki (dla chętnych), nocleg.

Dzień II

Przypłynięcie do portu Ystad. Przejazd malowniczą trasą oraz 17-kilometrowym mostem Oresund do Kopenhagi, Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: zobaczymy m.in. zespół pałaców Amalienborg – siedzibę rodziny królewskiej w sąsiedztwie Ogrodów Króla, gdzie każdego dnia odbywa się uroczysta zmiana gwardii na placu przed pałacami, gdzie będziemy podziwiać marsz żołnierzy w charakterystycznych wysokich, futrzanych czapkach… Dalej zobaczymy fontannę bogini Gefion, baśniową Syrenkę Kopenhaską, Ratusz, XVII-w.dzielnicę portową Nyhaven, Katedrę itd. Dalej rejs kanałami. Czas wolny na spacer głównym deptakiem Stroget, zakupy pamiątek lub filiżankę mistrzowskiego latte, espresso, cappuccino przyrządzonego przez samych mistrzów: w Kopenhadze znajdują się aż trzy miejsca, w których kawę serwują zwycięscy prestiżowego konkursu World Barista Championship, wystarczy udać się do Cafe Europa lub The Coffee Collection w samym sercu miasta. Obiadokolacja w restauracji w centrum miasta. Przejazd riwierą duńską w kierunku miasta Helsingor, gdzie zobaczymy zamek Hamleta wraz jego fortyfikacjami, krótka przeprawa promowa do szwedzkiego portu Helsingborg, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd (ok. 50 km) do miasteczka Lund, największego ośrodka akademickiego w krajach nordyckich. Spacerując Starówką zobaczymy m.in. ratusz, najcenniejszy obiekt sakralny Szwecji - średniowieczną Katedrę, zabytkowe budynki z cegły w stylu pruskim… Dalej przejazd (ok. 25 km) do Malmo na spacer po Starym Mieście z Placem Ratuszowym, kościołem St.Petri Kyrka. Czas wolny na przekąskę lub filiżankę kawy w jednej z przytulnych kawiarenek. Wyjazd do bazy promowej w Ystad, zaokrętowanie na promie, obiadokolacja w restauracji na promie. Przeprawa nocna Ystad- Świnoujście.

Dzień IV

Przypłynięcie do Świnoujścia, wyokrętowanie, przejazd do jednej z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża- Międzyzdroje na krótki spacer oraz śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC)
  • przeprawę promową Świnoujście - Ystad- Świnoujście,
  • 2 noclegi na promie (kabiny 2/4-os z łazienką),
  • 1 nocleg w hotelu 2/3* w pok.2-os.,
  • śniadanie w hotelu,
  • 1 obiadokolacja w restauracji,
  • 1 obiadokolacja na promie,
  • obsługę pilota,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW.
CENA: info w biurze
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie.