Wycieczka Krajowa

ODKRYWAMY PODLASIE….


NA STYKU KULTUR i RELIGII… BIAŁOWIEŻA, HAJNÓWKA, KRUSZYNIANY, BOHONIKI, SOKÓŁKA, SUPRAŚL, TYKOCIN…
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka, przejazd w kierunku Białowieży, po drodze krótkie postoje sanitarne. Zwiedzanie: Park Pałacowy, Dawna Leśniczówka, Muzeum Przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego, Szlak Dębów Królewskich, Rezerwat Pokazowy Żubrów. Dalej przejazd do Hajnówki – stolicy cerkiewnego śpiewu. Zobaczymy Sobór Św. Trójcy**- największą prawosławną cerkiew dwupoziomową w Polsce. Przejazd do hotelu na obiadokolacje, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie szlaku tatarskiego: zwiedzimy Kruszyniany - tygiel kulturowy, gdzie krzyżują się 3 wielkie religie: Katolicka, Muzułmańska i Prawosławna. Zobaczymy zabytkowy meczet, pobliski mizar – cmentarz muzułmański oraz małą cerkiewkę. W „Jurcie tatarskiej” będziemy mieli okazje skosztować autentycznych dań tatarskich od wieków przygotowywanych przez pokolenia tatarskich gospodyń: m.in. pierekaczewniki, cebulniki, kiszka ziemniaczana i inne (we własnym zakresie). Dalej w Bohonikach zobaczymy drewniany meczet z przełomu XIX i XX ww. oraz Mizar - największy cmentarz muzułmański w Polsce, dalej przejazd do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego: cząstka Ciała Pańskiego wystawiona jest w monstrancji w kościele św. Antoniego. Chwila zadumy. Przejazd do Supraśla - pięknego miasteczka Podlasia o bogatej tradycji, kulturze i przyrodzie. Spacer - zwiedzanie, zobaczymy m.in. Klasztor Męskiego Zwiastowania NMP, Pałac Buchholtzów, powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Tykocina najstarszego zespołu urbanistycznego historycznego Podlasia malowniczo położonego na skraju Puszczy Knyszyńskiej nad rzeką Narwią… Zobaczymy Rynek z XVIII w., pomnik Stefana Czarnieckiego – drugi najstarszy świecki pomnik w Polsce, kościół p.w. Trójcy Świętej, Wielką Synagogę z 1642 r., Dom talmudyczny. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach późno wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja ,WC),
  • 2 noclegi w pok.2-, 3-os,
  • 2x śniadanie oraz 2x obiadokolacja (dania kuchni regionalnej) wg programu,
  • 1 x ciepły posiłek,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • przewodnicy lokalni,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
** Wstęp jeśli obiekt jest udostępniony do zwiedzania