Wycieczka Krajowa

ODKRYWAMY PIĘKNY WSCHÓD


PIĘKNO PRZYRODY, ZABYTKI KULTURY, CIEKAWOSTKI KULINARNE
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Zamościa, po drodze postoje sanitarne. Pierwsze spotkanie z miastem. Zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem lokalnym – miasta wpisanego na Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, zwanego perłą renesansu. Zobaczymy m.in. Renesansowy Rynek Wielki, Ratusz, Mury Obronne, Bramę Lwowską, Katedra, Arsenał, Bożnica, Kolegiata, Kościół Zwiastowania NMP, zabytkowe ormiańskie kamieniczki w Rynku. Zakwaterowanie w hotelu , odpoczynek, obiadokolacja (dania kuchni regionalnej), dla chętnych wieczorny spacer po starówce. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Lublina (ok. 90km). Pierwsze spotkanie z miastem. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy Stare Miasto z pięknym Rynkiem i Ratuszem, Zamek Królewski wraz z Zamkową Kaplicą Św Trójcy (zabytek o znaczeniu międzynarodowym, decydują o tym malowidła bizatyjsko - ruskie, które ozdabiają greckie wnętrze kaplicy z XIV wieku), Wieże Trynitarską, podziemia miasta. Odwiedzimy także obóz zagłady na Majdanku. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Uroczysta kolacja z oprawą muzyczną D.J. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Puław (ok. 50 km). Zwiedzanie Pałacu Książąt Czartoryskich jednej z najpiękniejszych budowli w regionie związanej z dziejami rodów magnackich Lubomirskich, Czartoryskich, Sieniawskich. Dalej przejazd do Kazimierza Dolnego (ok. 15km) niepisanej stolicy artystów i malarzy. Wraz z przewodnikiem lokalnym udamy się na zwiedzanie uroczej starówki gdzie zobaczymy piękne kamieniczki na Kazimierskim Rynku Kościół Farny, Zamek wzniesiony jeszcze za czasów Kazimierza Wielkiego skąd rozpościera się piękny widok na Wisłę oraz Górę Trzech Krzyży. Następnie przejdziemy na rejs statkiem po Wiśle gdzie z pokładu zobaczymy całkowicie odmienną perspektywę miasta. Dalej wraz z przewodnikiem przyrodniczym przejdziemy zobaczyć słynny Korzeniowy Dół. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (dania kuchni regionalnej), czas wolny .Nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalej wyjazd w kierunku Sandomierza (ok. 100km). Zwiedzanie Sandomierza miasta Ojca Mateusza z przewodnikiem lokalnym. Zobaczymy m.in. Zamek, Katedrę, Rynek, Ratusz, Bramę Opatowską, dzielnicę żydowską, dom Jana Długosza, odwiedzimy także słynne muzeum figur woskowych. Ciepły posiłek, czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych .

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC),
  • 3 noclegi w pok. 2-, 3-os os. z łazienkami,
  • 3 śniadania,
  • 3 obiadokolacje (dania kuchni regionalnej),
  • 1 ciepły posiłek,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnicy lokalni w Zamościu, Lublinie, Kazimierzu Dln, Sandomierzu,
  • podatek VAT/marża,
  • ubezpieczenie NNW,
  • system nagłośnienia dla grupy – TOUR-GUIDE.
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Istnieje możliwość zorganizowania w drugim dniu imprezy integracyjnej.