Wycieczka Zagraniczna

NA WEEKEND DO SĄSIADÓW


AUGUSTÓW, KOWNO, WILNO, TROKI
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd. Przejazd w kierunku stolicy Mazur - Mikołajek, po drodze postoje sanitarne. Rejs statkiem po jeziorze Śniardwy (1,5/h). Dalej przejazd w rejon Gierłoży gdzie znajdują się ruiny Wilczego Szańca – dawnej kwatery Hitlera, do uroczego miejsca położonego nad brzegiem jeziora otoczonego starym parkiem – Księżycowego Dworku. Obiekt ten znany jest z legendy wedle której przebywała tu kochanka Hitlera – Ewa Braun. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja a następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek z pięknym widokiem na jezioro Siercze. Czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Kowna (ok. 250km). Krótkie zwiedzanie: m.in. gotycka Katedra, Ratusz miejski, kościół jezuitów, gotycka kamienica – Dom Peruna, Wileńską, kościół św. Michała Archanioła zbudowany w stylu bizantyjskim, gotycki kościół NMP i św. Witolda. Dalej przejazd do Wilna (ok100 km). Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, obiadokolacja w restauracji hotelowej. Po obiadokolacji dla chętnych krótki spacer z pilotem po Starówce. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, zwiedzania Wilna z przewodnikiem - przejazd na Rossę, spacer po Cmentarzu na Rossie-wyjątkowej i jednej z najstarszych nekropolii w Europie. Dalej zobaczymy m.in. Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, Bazylikę archikatedralną, w której spoczywają św. Kazimierz, królowie (Aleksander Jagiellończyk, serce Władysława IV Wazy), królowe (żony Zygmunta II Augusta: Elżbieta Habsburżanka i Barbara Radziwiłłówna); Ostrą Bramę ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, fragmenty murów obronnych; baszty i fortyfikacje miejskie, a także labirynty uliczek z pięknymi kamienicami, zabytkowymi dziedzińcami i dziesiątkami zaułków. Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński, kościół św. Jana, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew Świętego Ducha, kościół św. Anny – największy klejnot wileńskiej Starówki, kościół Bernardynów, zwiedzanie muzeum Narodowego - Pałacu Wielkich Książąt Litewskich, Wileński Dom Św. Faustyny (zwiedzanie). Pomnik Giedymina - założyciela Wilna i Trok, góra Trzech Krzyży. Czas wolny na zakup pamiątek, spacer lub filiżankę kawy w jednej z kafejek. Powrót do hotelu. Krótki odpoczynek, przejazd do restauracji regionalnej na obiadokolację (dania kuchni regionalnej) z muzyką w tle lub na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień IV

Wcześniejsze śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Trok na zwiedzanie z przewodnikiem dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego: XIV – wiecznego zamku księcia Witolda, położonego na jednej z wysp Jeziora Trockiego, Muzeum Karaimów, usytuowanego na małej wyspie na jeziorze „Galve”. Czas wolny na zakup pamiątek, spacer. Wyjazd do Polski. W drodze powrotnej ciepły posiłek w okolicach Augustowa. Powrót w godzinach nocnych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, barkiem, WC),
 • 3 noclegi w pok.2-os, 3-os. z łazienkami, TV,
 • 3 śniadania w formie bufetu,
 • 2 obiadokolacje serwowane *,
 • 1 obiadokolacja regionalna z muzyką lub na żywo, ( dania kuchni regionalnej takie jak – cepeliny, kiszka ziemniaczana, placki ziemniaczane z okrasą, kindziuki, sery, chlebek litewski itd.),
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 • ciepły posiłek w drodze powrotnej na terenie Polski,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • przewodnik lokalny w Wilnie,
 • bilety wstępów (zamek w Trokach z przewodnikiem, rejs po jeziorze Śniardwy -1,5/h ),
 • system nagłośnienia dla całej grupy Tour Guide,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
 • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
* Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. *