Wycieczka Zagraniczna

Na weekend do sąsiadów


WILNO – TROKI
wkrótce
Program wycieczki

I DZIEŃ

Zbiórka, wyjazd w kierunku Wilna, po drodze krótkie postoje sanitarne.

Przyjazd do stolicy Litwy, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek

Obiadokolacja w restauracji hotelowej, po obiadokolacji krótki spacer z pilotem po Starówce Wileńskiej ( na liście UNESCO z 1994r.), pierwsze spotkanie z miastem. Powrót do hotelu, nocleg.

II DZIEŃ

śniadanie, c.d. zwiedzania Wilna z przewodnikiem-przejazd na Rossę, spacer po Cmentarzu na Rossie-wyjątkowej i jednej z najstarszych nekropolii w Europie. Dalej zobaczymy m.in. Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, Bazylikę archikatedralną, w której spoczywają św. Kazimierz, królowie (Aleksander Jagiellończyk, serce Władysława IV Wazy),królowe (żony Zygmunta II Augusta: Elżbieta Habsburżanka i Barbara Radziwiłłówna); Ostrą Bramę ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, fragmenty murów obronnych; baszty i fortyfikacje miejskie, a także labirynty uliczek z pięknymi kamienicami, zabytkowymi dziedzińcami i dziesiątkami zaułków. Pałac Prezydencki ( z zewnątrz), Uniwersytet Wileński, kościół św. Jana, Ratusz ( z zewnątrz), cerkiew Świętego Ducha, kościół św. Anny – największy klejnot wileńskiej Starówki, kościół Bernardynów, dom-muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzanie muzeum Narodowego- Pałacu Wielkich Książąt Litewskich. Pomnik Giedymina- założyciela Wilna i Trok, góra Trzech Krzyży. Czas wolny na zakup pamiątek, spacer lub filiżankę kawy w jednej z kafejek. Powrót do hotelu. Krótki odpoczynek.

Przejazd do restauracji regionalnej na obiadokolację z muzyką. Powrót do hotelu, nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Trok na zwiedzanie z przewodnikiem dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego: XIV – wiecznego zamku księcia Witolda, położonego na jednej z wysp Jeziora Trockiego, Muzeum Karaimów, usytuowanego na małej wyspie na jeziorze „Galve”. Czas wolny na zakup pamiątek, spacer lub chwilę relaksu w jednej z kawiarenek, gdzie warto spróbować kibinów- karaimskich pierogów lub krupniku - likieru karaimskiego.

Wyjazd do Polski, powrót w godzinach późno wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd autokarem
  • 2 noclegi w hotelu 3 * - pokoje 2 –, 3- os. z łazienkami
  • wyżywienie wg oferty
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL
  • NW bilety wstępów oraz przewodnik lokalny
CENA: info w biurze


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Wstęp jeśli obiekt jest udostępniony do zwiedzania