Wycieczka Zagraniczna

Na weekend do sąsiadów


JABLONEC - MIASTO SZKŁA I BIŻUTERII- KARLOWE WARY- UZDROWISKO – PERŁA, STOLICA BECHEROVKI BECOV NAD TEPLOU- KOMPLEKS ZAMKOWO-PAŁACOWY
wkrótce
Program wycieczki

piątek

Wyjazd z Wrocławia, Przejazd do drugiego największego miasta Gór Izerskich – Jablonca nad Nisou za słynną na świecie Biżuterią Jablonecką.

Spacer uliczkami miasta, zobaczymy m.in. Ratusz, renesansowy kościół św. Anny, nowoczesny kościół Najświętszego serca Pana, teatr miejski, starokatolicki kościół z roku 1902; zwiedzimy muzeum szkła i biżuterii. Muzeum w swoich salach wystawowych przedstawia nie tylko wybór z unikalnych zbiorów szklanej i metalowej jabloneckiej i autorskiej biżuterii, liczący setki tysięcy koralików, guzików i innych dodatków odzieżowych, ale również wysokiej jakości zbiory czeskiego historycznego i współczesnego szkła autorskiego, medali i plakiet. Zakupy w sklepiku ze szkłem i biżuterią.

Ciąg dalszy jazdy, przejazd w kierunku Karlowych Warów, znanego na całym świecie uzdrowiska ( dawny Karlsbad ).

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Odpoczynek lub wieczorny spacer po uzdrowisku. Powrót do hotelu, nocleg.

II DZIEŃ

Śniadanie, spacer- zwiedzanie z pilotem-przewodnikiem miasta słynnego ziołowego likieru Becherovka ( 1807 r.): zobaczymy m.in. Młyńską Kolonadę - neorenesansowa galeria o długości 132 metrów wsparta na 124 kolumnach, we wnętrzu której znajdują się ujęcia pięciu źródeł. Przejście promenadą oraz możliwość „degustacji” 12 wód leczniczych. Dalej barokowy kościół św. Magdaleny, Teatr im. Nezvala. Dalej zwiedzanie zakładów produkcji Becherovki oraz degustacja tego trunku. Chwila relaksu w jednej z kawiarenek przy kawie z popularnym karlowarskim przysmakiem - opłatkiem ze słodkim nadzieniem Przejazd na zwiedzanie słynnej huty szkła ozdobnego MOSER: poznanie procesu produkcji oraz możliwość zakupów na miejscu. Obiadokolacja w restauracji . Wieczorny spacer po uzdrowisku. Powrót do hotelu, nocleg.

III dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do zabytkowego miasteczka BECOV nad TEPLOU z kompleksem zamkowo-pałacowym, składającym się z gotyckiej twierdzy, barokowego zamku i renesansowego pałacu, gdzie można oglądać unikatowy romański relikwiarz przechowujący szczątki św. Maura, św. Jana Chrzciciela i św. Tymoteusza. Zwiedzanie wnętrz. Czas wolny na filiżankę kawy lub kufel piwa czeskiego. Wyjazd do Wrocławia, przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem
  • 2 noclegi w pok. 2-os. w hotelu **/*** w Karlowych Warach
  • 2 śniadania w formie bufetu
  • 2 obiadokolacje serwowane
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL,NNW)
  • opiekę pilota-przewodnika
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Wstęp do budynków w przypadku zgody na zwiedzanie.