Wycieczka Zagraniczna

MORAWY HISTORIA PRZYRODA TRADYCJA


WIEDEŃ STOLICA KULTURY I SZTUKI
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Bouzova - niewielkiego miasteczka, nad którym góruje monumentalny średniowieczny zamek obronny. Od końca XV wieku znajdował się on w rękach krzyżackich, a pod koniec XIX wieku uległ gruntownej przebudowie dzięki arcyksięciu Eugeniuszowi Habsburgowi. Po ok godzinnym zwiedzaniu zamku, krótki romantyczny spacer po zamkowym parku. Dalej przejazd do stolicy Moraw - Ołomuńca jednego z największych i historycznie najważniejszych miast Republiki Czeskiej (pod względem zabytków jest to drugie miasto w Czechach). Spacer - zwiedzanie: zabytkowe Stare Miasto, m.in. 30-metrowa pozłacana Kolumna Trójcy Przenajświętszej z XVIII w. z 2000 r. wpisana na listę UNESCO, Ratusz ze Słonecznym zegarem, kościół św. Michała, Katedra św. Wacława, Uniwersytet - druga najstarsza uczelnia w Czechach, Pałac Arcybiskupi, barokowe budowle obronne, Kamienica pod Czerwonym Wołkiem. W trakcie zwiedzania ciepły posiłek (dania kuchni regionalnej). Przejazd w kierunku Brna, krótki spacer po starówce miasta. Zobaczymy m.in. Katedrę Św. Piotra i Pawła, stare mury obronne, nowy i stary ratusz, rynek zielny i główny oraz piękne i bogate mieszczńskie kamienice. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja z winnym wieczorkiem (piwo i wino bez ograniczeń) i muzyką na żywo. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Wiednia, przyjazd do stolicy Austrii, przejazd do na wzgórze Kahlenberg - piękna panorama Wiednia, wizyta w polskim kościółku. Następnie spotkanie z przewodnikiem lokalnym oraz zwiedzanie (krótki objazd autokarem): Ringstrasse – okazały bulwar w centrum Wiednia, powstały w latach 1860–1890, jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Zobaczymy m.in. Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na ratuszu w Brukseli. Teatr nadworny, Uniwersytet, Operę, Kościół Wotywny. Dom Hundertwassera - krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica - jedna z większych atrakcji turystycznych Wiednia. Zobaczymy Plac Karola z barokowym kościołem Boromeusza, pomnik Bohaterów Armii Czerwonej, dalej budynek najważniejszej orkiestry austriackiej – Filharmoników Wiedeńskich, w Złotej Sali którego odbywają się corocznie słynne Koncerty Noworoczne. Spacerując z przewodnikiem pięknymi uliczkami Starówki przez Plac Hoher MarktMozarta, gdzie kompozytor w 1786 r. skomponował „Wesele Figara” oraz spędził ostatnie lata swojego życia… dojdziemy do Parku Miejskiego, który ozdabiają liczne pomniki i posągi sławnych ludzi, m.in. Franza Schuberta oraz Johanna Straussa syna, „króla walca”. Następnie czas wolny oraz ciepły posiłek w restauracji na starówce (dania kuchni regionalnej). Wyjazd w drogę powrotną do Brna. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd (ok. 40 km) do miejscowości Skalni Mlyn, z której dojeżdżamy mini-ciuchcią do kompleksu jaskiń Morawskiego Krasu. Wjazd kolejką górską nad przepaść Macocha oraz rejs łodzią po podziemnej rzece w Punkevni jaskini – najpiękniejszej jaskini na Morawach. Ciepły posiłek,zakupy i około godziny. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • dwa noclegi w hotelu***/**** w pok. 2-, 3-os,
  • dwa śniadania oraz jedą obiadokolacje,
  • jedeną kolację z winnym wieczorkiem (piwo i wino bez ograniczeń) i muzykz na żywo oraz przekąski,
  • trzy ciepłeposiłki,
  • przewodnik lokalny w Wiedniu,
  • system nagłośnienia TOUR-GUIDE,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Chroniony region krajobrazowy Morawski Kras.

Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní - z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści.