Wycieczka Zagraniczna

MORAWY HISTORIA PRZYRODA TRADYCJA


BRATYSŁAWA STOLICA SŁOWACJI
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

zbiórka i wyjazd w kierunku Bouzova - niewielkiego miasteczka, nad którym góruje monumentalny średniowieczny zamek obronny. Od końca XV wieku znajdował się on w rękach krzyżackich, a pod koniec XIX wieku uległ gruntownej przebudowie dzięki arcyksięciu Eugeniuszowi Habsburgowi. Po ok godzinnym zwiedzaniu zamku, krótki romantyczny spacer po zamkowym parku. Dalej przejazd do stolicy Moraw- Ołomuńca jednego z największych i historycznie najważniejszych miast Republiki Czeskiej (pod względem zabytków jest to drugie miasto w Czechach). Spacer - zwiedzanie: zabytkowe Stare Miasto, m.in. 30-metrowa pozłacana Kolumna Trójcy Przenajświętszej z XVIII w. z 2000 r. wpisana na listę UNESCO, Ratusz ze Słonecznym zegarem, kościół św. Michała, Katedra św. Wacława, Uniwersytet - druga najstarsza uczelnia w Czechach, Pałac Arcybiskupi, barokowe budowle obronne, Kamienica pod Czerwonym Wołkiem. Ciepły posiłek (dania kuchni regionalnej). Przejazd w kierunku Brna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja z winnym wieczorkiem i muzyką na żywo (piwo i wino bez ograniczeń). Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bratysławy. Pierwsze spotkanie z miastem, panorama z okien autokaru. Dalej udamy się na zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczymy m. in. Wzgórze Zamkowe, Parlament z panoramą Bratysławy, przejście dookoła wzgórza, Zamek Królewski. Ciepły posiłek (dania kuchni regionalnej). c.d. zwiedzania: Stare Miasto z Fontanną Rolandową, gotycki Ratusz, Narodowy Teatr, Konkatedra, katedrę św. Marcina - miejsce koronacji królów. Przejdziemy szlakami barokowych pałaców - ulicą Venturską i Michalską z bramę Michalską, kościołem Jezuitów. Pałac Palfich, Pałac komory austro-węgierskiej, Pałac Arcybiskupa, deptak przy Dunaju.. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną do Brna. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd (ok. 40 km) do miejscowości Skalni Mlyn, z której dojeżdżamy mini-ciuchcią do kompleksu jaskiń Morawskiego Krasu. Wjazd kolejką górską nad przepaść Macocha oraz rejs łodzią po podziemnej rzece w Punkevni jaskini – najpiękniejszej jaskini na Morawach. Ciepły posiłek. Wyjazd do kraju. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • dwa noclegi w hotelu***/**** w pok. 2-, 3-os,
  • dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje w tym jedną z winnym wieczorkiem i muzyką na żywo,
  • przekąski, piwo i wino bez ograniczeń,
  • trzy ciepłe posiłki,
  • system nagłośnienia TOUR GUIDE dla całej grupy,
  • przewodnik lokalny w Bratysławie,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Chroniony region krajobrazowy Morawski Kras.

Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní - z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści.