Wycieczka Krajowa

MAZURY - KRAINA JEZIOR i ZABYTKÓW


CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE… Krainy Wielkich Jezior Mazurskich
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku najbardziej popularnego miasta Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, stolicy polskiego żeglarstwa – Mikołajek. Pierwsze spotkanie z miastem. Rejs statkiem po największym polskim jeziorze Śniardwy. Czas wolny na pamiątkowe zdjecia. Wyjazd do Giżycka. Zakwaterowanie w hotelu. Wesoła kolacja z oprawą muzyczną.

Dzień II

Śniadanie i wyjazd w kierunku miejscowości Ukta położonej nad jedną z najpiękniejszych i czystych rzek Polski – Krutynią gdzie rozpoczniemy spływ kajakami. W zależności od wyboru spływ jest organizowany na odcinku 7 km (trwa około 2-3 godzin) lub 13 km (trwa około 4-5 godzin). Po zakończonym spływie dalsza zabawa przy wesoły ognisku. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja.Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd do Gierłoży, gdzie w 1940 r. założono główną kwaterę Hitlera, nazywaną „Wilczym Szańcem”. Zwiedzimy poszczególne obiekty tego kompleksu m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goeringa. Powrót do Giżycka, ciepły posiłek, zwiedzanie Giżycka, a także jego największej atrakcji - Twierdzy Boyen z XIX w. – wspaniałej budowli obronnej o kształcie siedmioramiennej gwiazdy, która powstała jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Dalej Powrót do hotelu na obiadokolację, czas wolny, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Świętej Lipki. Chwila zadumy w sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej. Dalej przejazd na spacer do najpiękniejszej miejscowości w Polsce. Warmiński Reszel został wpisany na listę UNESCO. Spacerując zobaczymy m.in. XIV -wieczn. Zamek biskupów, Farę pw. św. Piotra i Pawła (1348 - 1360rr), mury miejskie z cegły (XIV w.), nad Sajną gotycki Most Rybacki, Ratusz z XIX w. w stylu klasycystycznym. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze przerwa na ciepły posiłek, zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
 • 3 noclegi w pok. 2-, 3-os w hotelu/ośrodku wypoczynkowym,
 • 3 śniadania w formie bufetu,
 • 3 obiadokolacje w tym jedna wesoła z oprawą muzyczną D.J,
 • 3 ciepłe posiłki,
 • wesołe ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 • spływ kajakowy,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • przewodnicy lokalni,
 • system nagłośnienia dla grupy TOUR-GUIDE,
 • ubezpieczenie Signal Iduna NNW.
CENA: info w biurze
Krutyń - Ukta. Trasa o długości 13 km - jej przepłynięcie zajmuje ok. 4 - 5 godziny.

Przez ten etap szlaku poprowadzi nas głównie Rzeka Krutynia. Jest to jeden z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych odcinków trasy. Startujemy z Krutyni i po około kilometrze dopływamy do młyna wodnego gdzie musimy przenieść kajaki. Łagodny nurt i szerokie koryto rzeki sprawiają, że poruszanie się tym odcinkiem nie przysparza żadnych trudności, bez obaw można oddać się nurtowi i podziwiać wspaniałą roślinność okalającą nie tylko oba brzegi ale również występującą na dnie rzeki, tak bujną, że niejednokrotnie na jej powierzchni tworzy grube, zielone dywany, które z kolei są chętnie zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek, widok iście bajkowy. Rzeka niesie nas na przemian przez dziki krajobraz i nieliczne zabudowania, okryte drzewami brzegi i rozległe łąki. Szybko i często zmieniający się krajobraz nie pozwala na nudę. Rzeka przeprowadza nas również przez panoramy tutejszych wiosek i liczne pastwiska odcięte od wody pasmem trzcin. Mijamy wieś Wojnowo i dopływamy do Ukty gdzie na lewym brzegu rzeki przed drogowym mostem kończymy spływ.

Trasa Krutyń – Rosocha – 6-7 km – 3-4 h płynięcia

Rzeka na tym odcinku jest spokojna, płytka i przejrzysta. Doskonale widać ryby i podwodną roślinność. Na większości trasy głębokość Krutyni to ok. 0,5 m. Po drodze drzewa ocieniają rzekę, a latem taki drzewny tunel to skarb. Nawet w czasie upału odcinkiem Krutyń-Rosocha płynie się niezwykle przyjemnie.Po godzinie spływu docieramy do młyna wodnego w Zielonym Lasku, gdzie należy przenieść kajak W otoczeniu drzew pokonujemy dalszy odcinek trasy. Po godzinie dopływamy do portu Rosocha.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.