Wycieczki Lotnicze

MALTA - RAJSKA WYSPA


Valetta, Vittoriosa, Sliemia i Gozo
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i transfer autokarem na lotnisko. Wylot na Maltę. Transfer autokarem do hotelu. Odpoczynek, kolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Valetta i Trzy Miasta. Śniadanie w hotelu. Przejazd do Valetty – stolicy Malty. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym podczas którego zobaczymy katedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się arcydzieło Caravaggia, Pałac Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego ( z zewnątrz ), ruiny Royal Opera, pomnik Jana de la Valette- założyciela Valetty, Ogrody Barraka na bastionie św. Piotra i Pawła ze wspaniała panorama miasta i Wielkiego Portu. Czas wolny na zakupy pamiątek, zdjęcia. Przejazd do Vittoriosa (dawniej Birgu) położonego naprzeciwko Valetty, w bezpośrednim sąsiedztwie Cospicua i fortec Sanglea, z którymi tworzy tzw. Trzy Miasta. Znajduje się tam wiele wspaniałych budowli i fortyfikacji między innymi most zwodzony oraz imponujący Fort. św. Anioła. Fortyfikacje te odegrały ważną rolę w 1565 roku i zatrzymały ekspansję osmańską na inne państwa Europy. Dalej wizyta w Sliemie i rejs po Wielkim Porcie. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Gozo – Magiczna Wyspa. Śniadanie w hotelu. Przejazd na prom i rejs na Gozo zwane magiczną wyspą. Zwiedzanie wyspy autokarem z przewodnikiem miejscowym podczas którego zobaczymy: stolicę wyspy Vittoria-Rabat (miejsce zamieszkałe od czasów neolitu), Forteca II Castello, punkty widokowe, Ramia Bay Marsalform oraz Salt Pans i Dwejra. Czas wolny na zakupy pamiątek, zdjęcia. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Wyjazd na wieczorek folklorystyczny. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień IV

Rejs na Comino i Błękitną Lagunę. Śniadanie w hotelu. Rejs na wyspę Comino. Na wyspie znajduje się jedna z głównych atrakcji turystycznych Malty – Blue Lagoon (Błekitna Laguna). Czas wolny na wypoczynek, plażowanie, kąpiel i relaks. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień V

Mdina - Rabat - Klify Dingli i Południe Malty. Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mdiny, pierwszej stolicy Malty. Zwiedzanie centrum, spacer po prezydenckich Ogrodach San Anton. Przejazd do Rabat, zwiedzanie m.in. Katakumb. Następnie przejedziemy na punkty widokowe, aby zobaczyć Klify Dingli i wypłynąć łodziami do Blue Grotto. Ta Błękitna Grota jest atrakcyjna ze względu naturalne efekty świetlne. Liczy 30 metrów wysokości i 90 metrów obwodu i można dostać się do niej wyłącznie małymi łodziami. Transfer na lotnisko, odprawa. Przelot z Malty do Polski. Transfer autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przelot samolotem,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • 4 noclegi w hotelu ***/**** w pok. 2-3 os., z łazienką i tv,
  • system nagłośnienia TOUR GUIDE dla całej grupy,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • obowiązkowa składka TFP oraz TFG ,
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Bagaż podręczny max. 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm; bagaż rejestrowany do 23kg w cenie biletu lotniczego.