Wycieczka Zagraniczna

LIPSK - MIASTO MUZYKI


Z WIZYTĄ U BACHA…
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka. Przejazd w kierunku Lipska, po drodze krótkie postoje sanitarne. Po przyjeździe pierwsze spotkanie z miastem oraz spacer-zwiedzanie z pilotem: Rynek, Stary Ratusz - jedna z najpiękniejszych niemieckich budowli renesansowych, wzniesiona na przełomie lat 1556/1557 w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy, Thomaskirche, dom Bacha, Nowy Ratusz,   Nikolaikirche,  słynne lipskie pasaże ze wspaniałym Pasażem Maedlera, gdzie w Piwnicach Auerbacha odbywa się akcja "Fausta"Goethego , dworzec kolejowy- największy w Europie – 26 peronów pod dachem. Najstarsza zachowana i prowadząca nieprzerwaną działalność kawiarnia Europy - Pod Arabskim Drzewem Kawowym (Zum Arabischen Coffe Baum). Obecnie jako restauracja, kawiarnia i muzeum jest świadectwem na przysłowiową miłość saksońskich "kawoszy" do tego gorącego napoju (zwiedzimy muzeum kawy). Drallewatsch - oryginalny deptak w samym sercu Lipska, zachęcający do wyprawy od gospody do gospody, od knajpki do knajpki. Dom Mendelssohna - jedyne zachowane miejsce zamieszkania kompozytora Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego, miejsce jego śmierci, a w chwili obecnej muzeum z m.in. oryginalnie zachowanymi meblami. Wizyta w domu-muzeum Mendelssohna. Po zwiedzaniu udamy się do kościoła św. Tomasza (Thomaskirsche, gdzie najwybitniejszy kompozytor i organista J.S.Bach był kantorem) na koncert muzyki „Muzyka w Słowach - Słowa w Muzyce”, w programie m.in. utwory J.S.Bacha oraz F.Mendelssohna Bartoldy’ego w wykonaniu chóru i orkiestry (1h). Po koncercie czas wolny na spacer po Starówce, filiżankę kawy w jednej z kawiarenek lub ciepły posiłek w typowej niemieckiej gospodzie (we własnym zakresie) lub zakupy pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną , przyjazd w godzinach wieczornych.

Lipsk ma powód do dumy, nie tylko pod względem historii, ale i bogactwa kulturowego, a także architektury. To właśnie sprawia, że jest magicznym punktem na mapie Europy. Warto wspomnieć na pewno, że założony został w nim jeden z pierwszych Uniwersytetów w Europie. Pochwalić może się także, aż dwoma zabytkowymi kościołami, w jednym z nich zbudowany został grób Jana Sebastiana Bacha. Niedaleko niego stworzone zostały upamiętniające twórczość i życie tego wybitnego Kompozytora w Muzeum Jego właśnie imienia. Będąc w Lipsku warto posłuchać koncertów w kościele św. Tomasza. Lipsk jest także miastem Goethego. Tu studiował najwybitniejszy niemiecki poeta w latach 1765-1768. Piwnica Auerbacha jest znana na całym świecie. Ta historyczna piwnica z beczkami wina uwieczniona została w najsławniejszym z dzieł Goethego "Fauście", w scenie ze studentami i jazdą doktora Fausta na beczce. W mieście tym w 1843 roku niemiecki kompozytor przełomu dwóch epok klasycyzmu i romantyzmu Felix Mendelssohn Bartholdy założył konserwatorium muzyczne.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd autokarem (barek, DVD, wc)
  • obsługa pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie KL, NNW
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.