Wycieczka Krajowa

KRAKÓW - WIELOWIEKOWA HISTORIA MIASTA


WIELICZKA - DZIEDZIECTWO UNESCO
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku Krakowa, Przyjazd oraz spacer - zwiedzanie: zobaczymy m.in. jeden z największych i najpiękniejszych Rynków w Europie, z Sukiennicami w miejscu centralnym, Kościołem Mariackim (ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza) i zabytkowymi kamieniczkami z XIII w. … Spacerując Ulicą Grodzką, częścią Traktu Królewskiego, dojdziemy do wzgórza Wawel, które zachwyci bogactwem architektury i mnogością zabytków: zwiedzanie Zamku Królewskiego, chwila zadumy w Katedrze… Smocza Jama (zwiedzanie) … W trakcie zwiedzania miasta przewidziany jest czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli (UNESCO)- jedynego obiektu górniczego na świecie czynnego bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Zwiedzając Trasę turystyczną z przewodnikiem, zobaczymy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby; blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Czas wolny na zakup pamiątek, powrót do Krakowa, c.d. zwiedzania Krakowa: Kopiec Kościuszki, z którego rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram Krakowa... W zabytkowych wnętrzach Fortu odkryjemy bogatą historię Tadeusza Kościuszki, poznamy sekrety Twierdzy Kraków, by chwilę później stanąć "twarzą w twarz" z najwybitniejszymi Polakami, odwiedzając wystawę woskowych figur. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Dzień po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, c.d. zwiedzania: zabierzemy Państwa do miejsca szczególnego – Krakowskiego Kazimierza dziś kojarzonego głównie jako dawna dzielnica żydowska.. Spacerując po Kazimierzu poznamy historię samodzielnego miasta założonego przez króla Kazimierza Wielkiego w roku 1335: zobaczymy m.in. Plac Wolnica, gdzie wznosi się dawny ratusz miejski, bazylikę Bożego Ciała, Starą Synagogę, Starą Zajezdnię Tramwajową, gdzie nagrywane są niektóre odcinki Masterchefa… i dojdziemy do ul. Szerokiej, gdzie od kilkunastu lat, początkiem lipca odbywa się koncert finałowy Festiwalu Kultury Żydowskiej – Szalom na Szerokiej. Czas wolny (dla chętnych, we własnym zakresie) w jednej z kawiarenek na filiżankę herbaty Sary koniecznie z żydowskim jabłecznikiem z cynamonem… Przejazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ŁAGIEWNIKACH, gdzie znajduje się słynący z łask obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny, chwila zadumy… pyszny posiłek, Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godz. wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym busem (DVD, klimatyzacja),
  • 2 noclegi w hotelu 3* pok.2-, 3-os,
  • 2 śniadania w formie bufetu,
  • 2 obiadokolacje serwowane,
  • ciepły posiłek w dniu wyjazdu,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • usługę przewodnika lokalnego,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.