Wycieczka Krajowa

KŁODAWA, KÓRNIK, DREZYNAMI


NAJWIĘKSZA KOPALNIA SOLI, ŚREDNIOWIECZNY ZAMEK RYCERSKI, PO WIELKOPOLSKIM PARKU NARODOWYM
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku Kłodawy, gdzie znajduje się największa czynna kopalnia soli (sól kamienna, sól potasowa i sól magnezowa), która znajduje zastosowanie dla rolnictwa, dla przemysłu chemicznego. Zwiedzanie Kopalni Soli "KŁODAWA" z przewodnikiem: zjedziemy na głębokość 600 m, następnie przejdziemy wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników, po drodze zobaczymy wyeksploatowane komory solne, a może nawet i pracujących pod ziemią górników. Czas wolny na zakup pamiątek. Dalej przejazd (ok. 190 km) w kierunku Zamku w Kórniku – zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich, spotkanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie Zamku, zobaczymy m.in. pamiątki historyczne z różnych epok, pamiątki narodowe, obrazy królów polskich, hetmanów, obrazy takich mistrzów jak Bacciarelli, Rubens, Grottger. Dalej przejazd do hotelu, zakwaterowanie, uroczysta obiadokolacja z oprawą muzyczną, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd na spływ kajakowy rzeką Wełną, na jeden z najpiękniejszych i najbardziej urozmaiconych szlaków kajakowych w Wielkopolsce - prawobrzeżny dopływ Warty, który przepływa przez powiaty: gnieźnieński, żniński, wągrowiecki i obornicki. Spływ (ok. 4-5 godz.) najciekawszym odcinkiem Wełny: Rogoźno-Jaracz (16 km). W trakcie spływu spotkamy liczne ślady obecności bobrów, wiele gatunków ptactwa wodnego, niezwykłej urody roślinność przybrzeżną i malowniczo zalesione brzegi z nisko nad wodą kładącymi się konarami drzew. Po spływie ognisko-biesiada, powrót do hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu wyjazd do Rogalina na zwiedzanie barokowo - klasycystycznego pałacu - rezydencji Raczyńskich, spacer w parku z najsłynniejszymi rogalińskimi dębami, których jest około tysiąca. Najsłynniejsze z nich to Lech, Czech i Rus których obwód przekracza nawet 9 metrów. Chwila relaksu i odpoczynku przy dobrej kawie (we własnym zakresie) w pałacowej restauracji. Dalej przejazd do Puszczykowa gdzie zwiedzimy Muzeum Arkadego Fiedlera, jednego z największych Polskich podróżników. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz wyjazd do Wielkopolskiego Parku Narodowego na wspaniałą przygodę - przejażdżkę drezynami*, w trakcie której angażując siłę własnych mięśni będziemy podążać do wyjątkowo urokliwych miejsc. Ciepły posiłek, wyjazd w drogę powrotną , zakończenie imprezy w godz. wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 3 noclegi w pok. 2-os. z łazienkami,
  • 3 śniadania,
  • 3 obiadokolacje serwowane (w tym 1 uroczysta z oprawą muzyczną),
  • ciepły posiłek w dniu wyjazdu,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnicy lokalni,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.