Wycieczka Krajowa

KARKONOSZE - PIĘKNO PRZYRODY


ZAMEK CHOJNIK - SZKLARSKA POREBA - KARPACZ
wkrótce
Program wycieczki

Dzień II

Przejazd do jednego z największych zamków Dolnego Śląska, Chojnik. Po drodze postój sanitarny.

Wejście na zamek,który znajduje się na górze o tej samej nazwie o wysokości 627 metrów n.p.m. a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150 metrowe urwisko. Z zamkiem związana jest znana legenda o córce zamożnego właściciela zamku Kunegundzie.

Przejazd do Szklarskiej Poręby najbardziej cenionej stacji klimatycznej Dolnego Śląska położonej na wysokości 440-886 metrów n.p.m. o walorach klimatycznych alpejskich stacji położonych na wysokości 2000 metrów n.p.m

Wejście na Wodospad Kamieńczyka , najwyższy wodospad w Karkonoszach spływający trzema kaskadami z wysokości 27 metrów, oraz wejście na Wodospad Szklarki drugi co do wielkości wodospad w Karkonoszach o 13,3 m. wysokości. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Odpoczynek lub wieczorny spacer po uzdrowisku. Powrót do hotelu , nocleg.

Następny Dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd do Karpacza- miasta położonego w Sudetach Zachodnich w dolinie rzeki Łomnicy. Podczas godzinnego przejazdu jedną z najpiękniejszych tras będziemy podziwiać panoramę Karkonoszy.

Przyjazd do Karpacza / Biały Jar skąd udamy się do stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę 1375metrów n.p.m. Długość wyciągu to 2229 metrów i pokonuje ona różnicę wzniesień 530 metrów. Następnie podczas przejazdu na obiad będziemy mieli okazję zobaczyć kościółek Wang który jako obiekt z XII wieku został sprowadzony do Karpacza a także największy hotel w Polsce Hotel Gołębiewski. Po krótkim przejeździe przez centrum miasta

Przerwa na obiad, czas na filiżankę kawy ( we własnym zakresie ) i odpoczynek.

Wyjazd, przyjazd w godzinach wieczornych

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • transport
  • 1 nocleg w pok. 2-os. w hotelu lub pensjonacie w Szklarskiej Porębie
  • 1 śniadanie w formie bufetu
  • 1 obiadokolację serwowana
  • 1 obiad serwowany
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW
  • opiekę pilota- przewodnika
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.