Wycieczki Lotnicze

HISZPANIA - BARCELONA


pełna zabytków i piaszczystych plaż
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Transfer autokarem na lotnisko. Przylot do Barcelony w godzinach popołudniowych. Przejazd autokarem z lotniska w kierunku hotelu, po drodze objazd wybrzeża Barcelony z widokiem na Barcelonetę, miejskie plaże, porty: Olimpijski i Vell oraz pomnik Krzysztofa Kolumba. W zależności od godziny przylotu spacer i relaks na słynnym deptaku La Rambla z targiem La Boqueria. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, przejazd z przewodnikiem lokalnym do dzielnicy Eixample. Nazwa oznacza "rozszerzenie", gdyż ta część Barcelony, zbudowana w II połowie XIX wieku posiada niezwykle uporządkowaną strukturę, z regularną siatką ulic i pięknymi secesyjnymi kamienicami bogatych barcelończyków. Zwiedzanie zaczniemy od kościoła Sagrada Familia, który od ponad stu lat jest ciągle w budowie. Od tego zabytku będziemy poruszać się cały dzień się śladami genialnego architekta, katalończyka Antoniego Gaudiego. Przejedziemy do tzw. "Złotego Kwadratu", czyli stu kwartałów dookoła Passeig de Gracia, w którym Gaudi zaprojektował domy mieszkalne o fantazyjnej, unikatowej formie. Zwiedzimy kamienicę Mila zwaną "Kamieniołomem" i Casa Batllo. Następnie przejedziemy do Parku Güell. Jest to najczęściej odwiedzana atrakcja stolicy Katalonii, związana z Gaudim, który niezwykłym talentem i wizjonerskimi projektami wyprzedził swoją epokę i na zawsze zmienił ukochane miasto. Park Güell i wszystkie dzieła Gaudiego w Barcelonie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec przejedziemy w okolice Starego Miasta, aby spacerować wąskimi, średniowiecznymi uliczkami Barri Gotic w okolicach katedry, Pałacu Królewskiego i antycznej świątyni Augusta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, przejazd z przewodnikiem lokalnym do stadionu Camp No z możliwością wejścia do Muzeum FC Barcelony. Dalej przejedziemy na Montjuïc skąd będziemy podziwiać panoramę całego miasta. Na tym wzgórzu zobaczymy budynki z Wystawy Światowej roku 1929 i Igrzysk Olimpijskich 1992 roku. Skosztujemy też kawy po katalońsku. W Poble Espanyol, na 50 000 m 2 zobaczymy wierne kopie najsłynniejszych budowli z różnych regionów Hiszpanii. Spacer po Montjuïc zakończymy pod Palau Nacional d'Art Catalunya, przy "Magicznej Fontannie" - cudzie techniki Carlsa Buigasa skonstruowanym specjalnie na wystawę w 1929 r. Następnie przejedziemy nadbrzeżem do Parku Ciutadella. Czas wolny spędzimy na nadmorskim deptaku niedaleko Oceanarium, plaż Barceloneta i San Sebastian z licznymi kafejkami i restauracjami, gdzie można zdegustować typowo hiszpańską przekąskę zwaną tapas. Dalej udamy się na kolację z muzyką flamenco. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wyjazd na całodzienny wypoczynek na piaszczyste plaże COSTA BRAVA. To "Dzikie Wybrzeże" jest jednym z najpiękniejszych w Hiszpanii. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Transfer autokarem na lotnisko, odprawa. Przelot z Barcelony do Polski. Transfer autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przelot samolotem,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • 4 noclegi w hotelu ***/**** w pok. 2-3 os., z łazienką i tv,
  • system nagłośnienia TOUR GUIDE dla całej grupy,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • obowiązkowa składka TFP oraz TFG ,
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Bagaż podręczny max. 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm; bagaż rejestrowany do 23kg w cenie biletu lotniczego.