Wycieczka Krajowa

GÓRSKIE KAJOBRAZY oraz BIESZCZADZKIE PRZYSMAKI


Sanok, Komańcza, Polańczyk, Solina, Połonina Wetlińska ...
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd ok. godz. 04:00.

Ok. godz. 11:00 przyjazd do malowniczo położonego historycznego Sanoka. Zwiedzanie - spacer z pilotem, zobaczymy m.in. Rynek ,Wzgórze zamkowe, Ławeczkę Szwejka. Dalej udamy się do Parku Etnograficznego i zwiedzimy Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. Z Sanoka przejazd do Komańczy, niewielkiej uroczej miejscowości, gdzie w wybudowanym jeszcze przed wojną klasztorze Sióstr Nazaretanek, w zaciszu bieszczadzkiej przyrody przez rok przebywał Prymas Stefan Wyszyński. Zwiedzimy pokój, w którym mieszkał, zobaczymy i w miarę możliwości zwiedzimy cerkwie prawosławną i greckokatolicką. W miarę możliwości spotkanie z Łemkinią – czyli prywatne muzeum łemkowskie w Komańczy – ostatnie miejsca prawdziwego folkloru w Bieszczadach. Zakwaterowanie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie. C.d zwiedzania okolicy: uzdrowisko Polańczyk - jeden z najpiękniejszych zakątków wypoczynkowych w kraju, urocza Solina, spacer po koronie zapory wodnej oraz podziwianie pięknych widoków, rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Dalej przejazd do Centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie zobaczymy karpackie cerkwie oraz kościoły w miniaturze. Powrót do miejsca zakwaterowania, czas wolny na odpoczynek, spacer, obiadokolację. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu wyjazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wypad na Połoninę Wetlińską- najpopularniejszą bieszczadzką górkę, przejście (ok. 1,5-2h w jedną stronę) do schroniska PTTK „Chatka Puchatka”(1228 m. n.p.m.), odpoczynek. Po drodze wizyta w Bacówce – „oscypki, sery huculskie, feta i bundz” – możliwość zakupu świeżych serów spod Połonin. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie postoje sanitarne oraz ciepły posiłek. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w pok. 2,3-osobowe z łazienkami,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ciepły posiłek w drodze powrotnej,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnik lokalny,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.