Wycieczka Krajowa

GÓRSKIE KAJOBRAZY BIESZCZADZKIE


...oraz WĘGIERSKIE PRZYSMAKI
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w nocy. Jazda non-stop w kierunku Sanoka. Przyjazd do malowniczo położonego historycznego Sanoka. Zwiedzanie - spacer z przewodnikiem, zobaczymy m.in. Rynek, Wzgórze zamkowe, Ławeczkę Szwejka. Dalej przejazd do uroczej Soliny, spacer po koronie zapory wodnej oraz podziwianie pięknych widoków, rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wypad na Połoninę Wetlińską - najpopularniejszą bieszczadzką górkę, przejście (ok. 3h) do schroniska PTTK „Chatka Puchatka” ( 1228 m. n.p.m.), lub spacer widokowy do schroniska pod Małą Rawką (ok 1h), dalej urokliwa miejscowość Cisna, gdzie proponujemy skosztować zupę borowikową wg lokalnego przepisu lub pierogi olbrzymy. Wstąpimy do Pracowni Ikon, zwiedzimy cerkiew z 1599 r.w Górzance, zobaczymy fragmenty rzadko spotykanego ikonostasu w formie płaskorzeźbionych figur. Powrót do hotelu, obiadokolacja (po obiadokolacji możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami). Nocleg.

Dzień III

Wczesne śniadanie, wyjazd w kierunku Miszkolca, po drodze spacer po uroczym miasteczku Sarospataku położonym nad rzeką Bodrog u podnóża gór Zempleń, zobaczymy m.in. kościół św. Elżbiety - jedną z największych gotyckich świątyń na Węgrzech oraz imponujący zamek Rakoczych, dalej przejazd do Miszkolca na kąpiel w jedynych w Europie grotach wapiennych (3 h), a po kąpieli udamy się do jedynej na świecie piwnicy 4-poziomowej (dziedzictwo UNESCO) na degustację 4 gatunków win podawanych z peklowaną i zapiekaną w pół metrowych chlebach golonką. Dla chętnych możliwość zakupów lokalnych win. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do hotelu, nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, c.d. zwiedzanie regionu, spotkanie z Łemkinią – czyli prywatne muzeum łemkowskie – ostatnie miejsce prawdziwego folkloru w Bieszczadach. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótkie postoje sanitarne oraz ciepły posiłek, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 3 noclegi w pok. 2,3-osobowe z łazienkami,
  • 3 śniadania,
  • 2 obiadokolacje, 1 kolacja na Węgrzech, degustacje win,
  • ciepły posiłek w drodze powrotnej,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnik lokalny,
  • obowiązkowa opłata TFG,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.