Wycieczki Lotnicze

FRANCUSKA RIVIERA - LAZUROWE WYBRZEŻE


Nicea, Monako, Saint Tropez ... kuszą
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i transfer autokarem na lotnisko. Wylot do Nicei, . Transfer autokarem do hotelu, zakwaterowanie. W zależności od godziny przyjazdu zwiedzanie stolicy Lazurowego Wybrzeża. Odpoczynek, kolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Eze – Księstwo Monaco - Monte Carlo ... śniadanie w hotelu. Przejazd do Eze, gdzie zwiedzimy słynną Fabrykę Perfum Fragonard. Prezentacja unikatowych zapachów i linii produkcji perfum i kosmetyków. Gama zapachów Fragonard jest szczególnie bogata i zróżnicowana: kwiatowe, owocowe, drzewne lub orientalne. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie zaczniemy od jednego z najstarszych na świecie Muzeum Oceanicznego. Jego dyrektorem był światowej sławy podróżnik Jacque-Yves Cousteau. Następnie przejdziemy przez Ogród Botaniczny Saint Martin do katedry św. Mikołaja, gdzie spoczywają władcy Monaco m.in. Grace i Rainier III. Zwiedzimy również wnętrza Pałacu Książęcego rodu Grimaldich. Czas wolny na zakupy pamiątek, zdjęcia. Potem przejdziemy spacerem trasę słynnej Formuły 1 i dojdziemy do Monte Carlo. Zobaczymy tam Operę i Casino, zaprojektowane przez twórcę Opery Paryskiej, Charlesa Garniera. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Cagnes sur Mer – Saint Tropez - Cannes ... śniadanie w hotelu. Przejazd do Cagnes-sur-Mer – miasteczka, którym zachwycił się słynny impresjonista August Renoir, mieszkał tam i tworzył przez ostatnie dwanaście lat życia. Odwiedzimy jego dom (Musee Renoir) pełen pamiątek i obrazów tego wielkiego mistrza. Dalej udamy się do Saint Tropez, miejscowości związanej ze Świętym Tropezem, Louis de Funes i jego filmami o żandarmie z St. Tropez, Coco Chanel, Brigitte Bardot, Alainem Delon. Wizyta w unikatowym Muzeum Żandarmerii i Kinematografii. Odbędziemy także rejs po Morzu Śródziemnym zwiedzając okolice nadmorskich, ekskluzywnych willi gwiazd filmu, mody i polityki. W drodze powrotnej do Nicei wizyta w Cannes, siedziby Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Zobaczymy Pałac Festiwalowy, wejdziemy na czerwony dywan gwiazd. Pójdziemy Aleją Gwiazd rozpoznając na trotuarze dłonie aktorów, reżyserów światowego kina. Czas wolny na promenadzie i plaży. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

Dzień IV

Nicea ... śniadanie w hotelu. Odpoczynek na plaży w Zatoce Aniołów. Póżnym popołudniem (godz. 17H00) wizyta w winnicy Chateau de Bellet. Możliwość degustacji i zakupu win. Siedzibą winnicy jest XIX wieczna kaplica, a z terenu posiadłości roztacza się widok na dolinę rzeki Var i okoliczne wzniesienia. Tutejsze wina są wyśmienite, a Chateau de Bellet podaje na etykiecie także informację o rodzaju użytych winorośli. Winnica powstała w XVIII w. i dała nazwę całej apelacji. Wina z tego miejsca serwowano podczas ślubu księcia Monaco, Alberta II z Charlene Wittstock w 2011r. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień V

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. W zależności od godziny wylotu do kraju, ewentualne dalsze zwiedzanie stolicy Lazurowego Wybrzeża - Nicei. Transfer autokarem na lotnisko, odprawa. Przelot z Nicei do Polski. Transfer autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przelot samolotem,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • 4 noclegi w hotelu ***/**** w pok. 2-3 os., z łazienką i tv,
  • bilety wstępów
  • system nagłośnienia TOUR GUIDE dla całej grupy,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • obowiązkowa składka TFP oraz TFG ,
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Bagaż podręczny max. 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm; bagaż rejestrowany do 23kg w cenie biletu lotniczego.