Wycieczki Lotnicze

FRANCJA - PARYŻ


miasto zakochanych, stolica światowej mody i stylu
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Transfer autokarem na lotnisko. Wylot do Paryża. Transfer autokarem do hotelu, zakwaterowanie. W zależności od czasu przejazdu zwiedzanie stolicy Francji np. rejon Champsee Elysee do Łuku Triumfalnego lub wzgórze Montmarte, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II

Ila de la Cite – Dzielnica Łacińska na Lewym Brzegu (Rive Gauche). Śniadanie w hotelu. Przejazd na wyspę Cite – miejsce, gdzie narodził się Paryż. Z obydwoma brzegami Paryża wyspę łączy 8 mostów m.in. najstarszy w mieście Pont Neuf. Zwiedzanie okolic katedry Notre Dame. Potem przejście do Conciergeire – słynnego pałacu i więzienia, w którym przebywali Maria Antonina i Ludwik XVI. Następnie zwiedzimy XIII wieczną Saint Chaplee, arcydzieło sztuki gotyckiej. Zjawiskowe witraże zastąpiły w tej kaplicy mury. Spacer na Lewy brzeg do Dzielnicy Łacińskiej. Czas na kawę w okolicach placu Saint Michel. Przejście do Sorbony – po Bolonii, najstarszego uniwersytety świata. Zobaczymy również College de france, w którym wykładał Adam Mickiewicz i francuski Pantenon, gdzie pochowana jest m.in. Maria Skłodowska-Curie. Dzień zakończymy w Ogrodzie Luxemburskim, po drodze oglądając z zewnątrz barokowy kompleks Val de Grace. Czas wolny na zdjęcia i zakupy pamiątek. Obiadokolacja, powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień III

Rive Gauche (lewy Brzeg) c.d.. Śniadanie w hotelu. Przejazd do Musee d'Orsay – światowej sławy zbiorów sztuki m.in. impresjonistów i postimpresjonistów. Przejście do 7 Dzielnicy, gdzie zwiedzimy kompleks Pałacu Inwalidów z grobem Napoleona Bonaparte. Mostem Aleksandra III przejdziemy do 8 Dzielnicy na Prawy Brzeg (Rive Droite). Dzielnica Tuilerie ze słynnymi ogrodami znajduje się w sercu Paryża, między Luwrem, pałacem Zgody i Sekwaną. Przejdziemy obok kościoła Saint Madelain do Wielkich Bulwarów. Wizyta w perfumerii Fragonard. Czas wolny na zakupy perfum i kosmetyków i kawę. Potem odwiedzimy Place Vendome – miejsce kojarzone z kolumną Napoleona, najdroższymi sklepami jubilerskimi, ostatnim miejscem zamieszkania Fryderyka Chopina oraz Hotelem Ritz, w którym księżna Diana zjadła ostatnią w swoim życiu kolację przed tragiczną śmiercią w 1997r. Spacer do Opery Garniera – symbolu paryskiej burżuazji opisywanej przez Balzaka, Zolę i Prusa. Obiadokolacja i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień IV

Rive Droite (PRAWY Brzeg) c.d. i wzgórze Montmarte. Śniadanie w hotelu. Wizyta w Luwrze, dawnej rezydencji królewskiej, obecnie jednym z największych muzeów świata z kolekcją dzieł sztuki starożytnej i nowożytnej. Spacer pod Łukiem Triumfalnym Carousell, Ogrody Tuilerie i Pola Elizejskie w kierunku Łuku Triumfalnego. Następnie przejdziemy do Wieży Eiffle’a. Wjazd na wieżę i rejs po Sekwanie. Przejazd na Montmarte, wzgórze artystów. Tworzyli tam Modigliani, van Gogh, Gauguin, Picasso. Mieszkała tam i zmarła słynna Dalida. W 18 dzielnicy Paryża zobaczymy Moulin Rouge, plac Pigalle, rue Lepic, Moulin de la Galette, a na szczycie wzgórza bazylikę Sacre Coeur. Przerwa na Place du Tertre będącym sercem oraz centrum Montmartu. Czas wolny na zakypy pamiątek, zdjęcia, kawę. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień V

Śniadanie w hotelu. Ewentualne dalsze zwiedzanie w zależności od godziny odlotu. Transfer autokarem na lotnisko, odprawa. Wylot z Paryża do Polski. Transfer autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przelot samolotem,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • 4 noclegi w hotelu ***/**** w pok. 2-3 os., z łazienką i tv,
  • system nagłośnienia TOUR GUIDE dla całej grupy,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • obowiązkowa składka TFP oraz TFG ,
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Bagaż podręczny max. 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm; bagaż rejestrowany do 23kg w cenie biletu lotniczego.