Wycieczka Zagraniczna

DREZNO – BAROKOWA FLORENCJA NAD ŁABĄ


KARPACZ - PIĘKNO PRZYRODY
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Kowar gdzie udamy się do Parku Miniatur Podczas zwiedzania (ok. 1h) poznamy fascynującą historię Dolnego Śląska z najważniejszymi i najpiękniejszymi zabytkami tego regionu. Dalej przejedziemy do atrakcyjnej górskiej miejscowości Karpacza, gdzie zwiedzimy: m.in. Skwer Zdobywców z odlanymi w brązie odciskami butów i raków słynnych himalaistów - Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki, Macieja Berbeki, Letni Tor Saneczkowy, najsłynniejsza świątynia Wang ( XIIw. ), Skocznia narciarska Orlinek, Dziki wodospad, miejsce zakłócenia grawitacji. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, spacer, odpoczynek. Wesoła kolacja z oprawą muzyczną D.J. Nocleg

Dzień II

Wczesne śniadanie, zbiórka, wyjazd do Drezna - Barokowej Florencji, przyjazd oraz zwiedzanie z pilotem - przewodnikiem, w programie m.in. spacer po słynnej barokowej Starówce: Pałac Królewski Zwinger – arcydzieło sztuki budownictwa, w którym mieści się Galeria Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany z ekspozycją z okazji 300-lecia istnienia Miśnieńskiej Fabryki Porcelany „Kamienny Dzwon”- Kościół Frauenkirche, Hofkirche – Kościół Nadworny, ostatnia barokowa budowla w mieście, Residenzschloss – główna rezydencja pałacowa elektorów i królów Saksonii, „Zielony Skarbiec”, aranżacja którego stanowi udaną próbę odtworzenia pierwotnego efektu Pokoi Lustrzanych, dalej spacer Tarasami Bruhla (Akademia Sztuk Pięknych), Placem Teatralnym – Semperoper (słynny teatr operowy). Ciepły posiłek (dania kuchni regionalnej). Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w kierunku Karpacza, przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

W drugim dniu wycieczki istnieje możliwość wyjazdu do Miśni zamiast do Drezna.

Po śniadaniu wyjazd do Miśni – niewielkiego uroczego miasteczka w Saksonii, stolicy europejskiej porcelany. Przyjazd do romantycznego miasteczka położonego nad samym brzegiem Łaby, do głównych atrakcji którego należy m.in.: Państwowa Manufaktura Porcelany. Zwiedzimy Stare miasto, zajrzymy do kościoła NMP, na którym został umieszczony kurant z porcelanowymi dzwoneczkami, grającymi o każdej pełnej godzinie – pierwszy taki kurant na świecie. Zobaczymy także gotycką katedrę, bramę sukienników, budynek browaru z XVw. i fontannę Henryka. Ciepły posiłek. Spacerując historycznymi ścieżkami dojdziemy do zamku Albrechtsburg, gdzie powstała pierwsza manufaktura porcelany. Zwiedzimy muzeum porcelany, a po zwiedzaniu zakupy w sklepiku z porcelaną.

Dzień III

Śniadanie, czas wolny na spacer, odpoczynek. Wykwaterowanie z hotelu, lunch, wyjazd w kierunku Piechowic gdzie zwiedzimy hutę szkła Julia. Jest to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkuje ręcznie formowane i szlifowane produkty, które wysyłane są na rynki całego świata i w kraju. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach popołudniowych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • transport komfortowym autokarem (WC, barek, klimatyzacja, DVD),
 • dwa noclegi w hotelu w pok. 2-3-os,
 • 2 śniadania,
 • jedną obiadokolację,
 • jedną wesołą kolację z oprawą muzyczną D.J,
 • jeden ciepły posiłek w Karpaczu i jeden w Dreżnie,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
 • opiekę pilota - przewodnika na całej trasie,
 • bilety wstępów (Park Miniatur w Kowarach, huta szkła Julia, Galeria Wielkich Mistrzów),
 • system nagłośnienia dla całej grupy TOUR -GUIDE,
 • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.