Wycieczka Zagraniczna

CZESKO-SAKSOŃSKA SZWAJCARIA


NA WEEKEND DO SĄSIADÓW… ZNANE I NIEZNANE ZAKĄTKI
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku czeskiego uzdrowiska Teplice (Cieplice Czeskie) - malowniczego i najstarszego kurortu Europy, słynącego z gorących źródeł termalnych wód oraz czystego mikroklimatu. Przyjazd do Szwajcarii Saksońskiej: Bastei - spacer wśród niesamowitych, piaskowcowych form skalnych, niezapomniane widoki na przełom Łaby z mostów i platform widokowych zawieszonych na skałach. Dalej przejazd do twierdzy Konigstein - zwiedzanie warowni wybudowanej na wysokiej, piaskowcowej skale. Przyjazd do hotelu w Teplicach, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd do wyjątkowego zabytku przyrody - Bramy Pravcickiej, będącej największą naturalną bramą skalną na naszym kontynencie i uważaną za najpiękniejszą formację skalną w Szwajcarii Czeskiej. W skład kompleksu wchodzi kilka tarasów widokowych – jeden leży u podnóża "Bramy Pravčickiej”, natomiast pozostałe znajdują się na okolicznych skałach, o kilkadziesiąt metrów wyżej. Ze wszystkich tarasów roztacza się przepiękny widok na wzniesienia Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej jak również na bardziej odległe zakątki krainy. Pobyt w parku ok. 5-6 h (ok. 15 km pieszo + rejs łodzią). Powrót do Teplic, czas wolny, odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjście na zwiedzanie Drezna: spacer po słynnej barokowej starówce: Pałac Królewski Zwinger – arcydzieło sztuki budownictwa, w którym mieści się Galeria Starych Mistrzów z bogatym zbiorem dzieł Rafaela, Rembrandta, Durera, Rubensa i innych malarzy; Muzeum Porcelany, Muzeum Matematyczno - Fizyczne; „Kamienny Dzwon” – Kościół Frauenkirche; Hofkirche – Kościół Nadworny, ostatnią barokową budowlą w mieście, Residenzschloss – główna rezydencja pałacowa elektorów i królów Saksonii, „Zielony Skarbiec”, którego aranżacja stanowi udaną próbę odtworzenia pierwotnego efektu Pokoi Lustrzanych oraz wiele innych wspaniałych zabytków. Dalej spacer tarasami Bruhla (Akademia Sztuk Pięknych). Czas wolny na zakupy pamiątek, pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd do Polski. Po drodze ciepły posiłek zakończenie imprezy w godzinach póżnowieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w htl 3* w Czechach, pok. 2-lub 3-os,
  • 2 x śniadanie w formie bufetu,
  • 2 x obiadokolacja serwowana,
  • ciepły posiłek w drodze powrotnej,
  • opiekę pilota-przewodnika na całej trasie,
  • system nagłośnienia TOUR -GUIDE,
  • ubezpieczenie SignalIduna KL NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.