Wycieczka Krajowa

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…


MAZURY - KRAINA JEZIOR i ZABYTKÓW
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Giżycka, miejscowości położonej pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Giżycko jest nazywane stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich i jednym z nabardziej popularnych polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Dla chętnych spacer do jednej z najnowocześniejszych marin w Polsce. Wesoła kolacja z oprawą muzyczną D.J. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu wyjazd do do Gierłoży, gdzie w 1940 r. założono główną kwaterę Hitlera, nazywaną „Wilczym Szańcem”. Zwiedzimy poszczególne obiekty tego kompleksu m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goeringa. Dalej przejazd do Częstochowy północnej Polski, Świętej Lipki. Chwila zadumy w sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej w trakcie pięknego koncertu organowego. Następnie udamy się zwiedzanie jednej z najpiękniejszych miejscowości Mazur. Warmiński Reszel został wpisany na listę UNESCO. Spacerując zobaczymy m.in. XIV -wieczn. zamek biskupów, Farę pw. św. Piotra i Pawła (1348 - 1360r), stary zamek obronny, mury miejskie z cegły ( XIV w.), Ratusz z XIX w. w stylu klasycystycznym. Kolejną miejscowoscią którą odwiedzimy a znaną i popularną między innymi z organizowanym od wielu lat Piknikiem Muzyki Country to Mrągowo gdzie odwiedzimy słynny amfiteatr nad jeziorem Czos. Pełni wrażeń zatrzymamy się na krótki odpoczynek w miejscowości Ryn położonym nad jeziorem Ołów . Podziwiać beziemy m.in. słynny zamek krzyżacki z XIV w. w którym obecnie znajdyję się jeden z nabardziej luksusowych hoteli na Mazurach będącym także największym w Europie hotelem **** znajdującym się w tego typu budowli. Powrót do Giżycka. Obiadokolacja , czas wolny na wieczorny spacer. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie i zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, zobaczymy m.in. most obrotowy na kanale Giżyckim, Twierdzę Boyen. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Rejs statkiem po jeziorze Śniardwy – podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia ,zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną, postój na ciepły posiłek. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w pok.1, 2-,3-os w hotelu ***,
  • 2 śniadania serwowane,
  • 2 obiadokolacje w tym jedna wesoła z oprawą muzyczną D.J,
  • ciepły posiłek w dniu wyjazdu,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • przewodnicy lokalni, w Wilczym Szańcu, Św.Lipce, Reszlu, Giżycku,
  • system nagłośnienia dla grupy TOUR-GUIDE,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.