Wycieczka Zagraniczna

Cesarski Wiedeń


ZABYTKI, WALCE STRAUSSA, KAWA „WIENER MELANGE”
wkrótce
Program wycieczki

I dzień

Zbiórka oraz wyjazd (parking przy Wzgórzu Andersa). Przejazd do Wiednia, po drodze krótkie postoje sanitarne.

Przyjazd do stolicy Austrii, spotkanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie autokarem ( krótki objazd ): Ringstrasse – okazały bulwar w centrum Wiednia, powstały w latach 1860–1890, jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Zobaczymy m.in. Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na ratuszu w Brukseli. Teatr nadworny, Uniwersytet, Operę, Kościół Wotywny. Dalej spacer z przewodnikiem pięknymi uliczkami Starówki przez Plac Hoher Markt z secesyjnym zegarem, zatrzymamy się przy gotyckiej katedrze św. Szczepana słynnej ze swoich kolorowych dachówek, udamy się do Wiedeńskiej Opery Państwowej oraz zwiedzimy jedną z najlepszych scen operowych na świecie. Dalej w sercu Starówki, podczas zwiedzania prywatnych apartamentów i komnat reprezentacyjnych Hofburga będziemy podziwiać przepych i bogactwo, jakim odznaczało się codzienne życie cesarskiej rodziny, zwiedzimy muzeum Sisi, które przedstawia najcenniejsze eksponaty oraz liczne osobiste przedmioty królowej Elżbiety, a także najsłynniejsze portrety pięknej monarchini.

Obiadokolacja - miejscowe specjały - w typowej austriackiej gospodzie na Starówce. Po obiadokolacji przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, czas wolny. Nocleg.

II Dzień

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia z pilotem: przejazd do letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn, spacer z pilotem po romantycznym parku z Gloriettą, a po spacerze wstąpimy do romantycznej kawiarni- piekarni z XVIII w., która się znajduje w dawnej kuchni Pałacu Schonbrunn, gdzie będziemy mieli okazję poznać proces powstania słynnego strudla jabłkowego, który zdobył popularność podczas rządów monarchii Habsburgów, oraz skosztować tego cesarskiego smakołyka wraz z aromatyczną kawą … Dalej przejazd na Starówkę, czas wolny lub spacer z pilotem (dla chętnych ) m.in. wstąpimy do katedry św. Szczepana- symbolu Wiednia, gdzie będziemy podziwiać wnętrze, które przechodziło zmiany przez wiele wieków aż po okres baroku…. zobaczymy kunsztowne ołtarze i kaplice boczne. Dalej przejdziemy pod dom Mozarta, gdzie kompozytor w 1786 r. skomponował „Wesele Figara” oraz spędził ostatnie lata swojego życia … Później spacerując dojdziemy do Parku Miejskiego, który ozdabiają liczne pomniki i posągi sławnych ludzi, m.in. Franza Schuberta oraz Johanna Straussa syna, „króla walca”.

Przerwa na lunch w stylowej gospodzie (sznycel po wiedeńsku) . Powrót do hotelu. Odpoczynek

Przejazd na Starówkę do jednej z kawiarenek na filiżankę kawy lub lampkę wina ( we własnym zakresie ).

Wyjście na koncert w przepięknie odremontowanym stylowym Kursalonie z XIX w. w Parku Miejskim. Muzycy renomowanej orkiestry w towarzystwie solistów i tancerzy baletowych wykonują słynną muzykę J. Straussa oraz W. A. Mozarta ( w repertuarze m.in. walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, polka” Wiedeńska Krew”, „Marsz Radeckiego”. „Mała nocna serenada”, „Marsz turecki”).

Przejazd przez miasto „ Wiedeń nocą”, powrót do hotelu na nocleg.

III dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, c.d. poznania historii miasta z przewodnikiem ( autokarem ) : Nowoczesny Wiedeń, miasteczko ONZ- UNO City. Dalej zatrzymamy się i zwiedzimy ( z zewnątrz) bajeczny dom słynnego ekscentrycznego architekta Hundertwassera oraz przejedziemy na zwiedzanie mieszkania-muzeum króla walca- J.Straussa.

Przejazd na wzgórze Kahlenberg – wizyta w polskim kościółku, czas wolny na zakupy pamiątek oraz filiżankę pysznego espresso na tarasie kawiarni z piękną panoramą całego miasta. Ok.

Pożegnanie z Wiedniem, wyjazd do Wrocławia, przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • transport (autokar z klimatyzacją, DVD, barkiem, WC)
  • 2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu w pok.2-os,3-os. z łazienkami, TV
  • 2 śniadania w formie bufetu, 2-daniowa obiadokolacja serwowana oraz serwowany lunch ( sznycel po wiedeńsku ) **
  • pilot
  • ubezpieczenie KL, NNW.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.