Wycieczka Zagraniczna

CESARSKI KURORT, ŹRÓDŁA TERMALNE, OPERETKA...


SALZBURG – RODZINNE MIASTO MOZARTA, OPERA „AIDA”
Podróże dla Konesera ciekawe zwiedzanie, kuchnia regionalna, operetka // opera
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd w kierunku austriackiego górskiego uzdrowiska BAD ISCHL słynącego m.in. z dawnej letniej rezydencji dynastii Habsburgów, gdzie chętnie zatrzymywała się cesarzowa Elzbieta- Sisi i jej mąż Franciszek Józef, wspaniałego kompleksu basenów termalnych - krytych i odkrytych, z wodą słoną i słodką. Po drodze krótkie postoje sanitarne oraz poczęstunek od biura( kawa/herbata + ciastko)

Przyjazd do Bad Ischl, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek.

Obiadokolacja w restauracji hotelowej ( specjały kuchni regionalnej ). Czas wolny, odpoczynek, dla chętnych wyjście na spacer po uzdrowisku lub na basen termalny ( we własnym zakresie, ok. 15EUR/ do 4h ). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień I

Śniadanie. A po obfitym austriackim śniadaniu udamy się na spacer po malowniczym uzdrowisku, w trakcie którego poznamy ciekawą historię związaną z rodziną Habsburgów, zwiedzimy Kaiservillę, która do dziś zachowała atmosferę minionego stulecia ( willa nieprzerwanie należy do potomków cesarza), wstąpimy do domu słynnego kompozytora, twórcy „Wesołej wdówki” i „Hrabiego Luksemburga” – Franciszka Lehara. Dalej spacerując koniecznie wstąpimy na pyszną kawę do słynnej kawiarni-cukierni Zauner z 1832 r., gdzie wystrój od lat jest ten sam i gdzie do dziś podaje się oryginalny i poprawnie wykonany deser Kaiserschmarrn – słodki omlet z powidłami – ulubiony deser cesarza. Czas wolny.

Obiadokolacja w restauracji hotelowej. Godz.

Wyjście ( dla chętnych ) do teatru na operetkę F. Lehara „Wesoła wdówka „ ( info w biurze ) lub pobyt na basenach termalnych, odpoczynek lub spacer. Nocleg

Dzień II

Śniadanie, wyjazd ( ok. 55 km ) na zwiedzanie stolicy regionu- SALZBURGA-rodzinnego miasta znanego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Spotkanie z przewodnikiem. Spacerując uliczkami Starego miasta zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruprechta, kościół św. Piotra, słynną ulicę Getreidegasse , dom Mozarta. Dalej czas wolny w najstarszej kawiarence Tomaselli z 1700 r. gdzie serwują najlepszą kawę w Austrii i światowej sławy czekoladowe kulki Mozarta- Mozartkugel.

Dla chętnych wyjście na operę Verdiego AIDA ( info w biurze ) lub czas wolny na mieście.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Następny Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Polski, po drodze krótko zwiedzimy bajeczne miasteczko Czeski Krumlov ( UNESCO), w trakcie spaceru zobaczymy m.in. brukowane uliczki z pięknie ozdobionymi kamienicami oraz górujący nad miastem zamek. C.d jazdy do kraju, przyjazd w godz. wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w *** hotelu w pok.2-os
  • wyżywienie 2x dziennie ( śniadanie-bufet oraz serwowana obiadokolacja 2-daniowa**)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW
  • NNW
CENA: DO UZGODNIENIA / INFO w BIURZE
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.