Wycieczka Krajowa

BESKID ŻYWIECKI PIEKNO NATURY I HISTORII


Pszczyna, Istebna, Koniaków, Milówka, Węgierska Górka, na Góra Żar...
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Pszczyny, gdzie zwiedzimy jeden z najpiękniejszych obiektów pałacowych na Górnym Śląsku, dawną rezydencję magnacką wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym o powierzchni 156 ha. Jest to jeden z nielicznych obiektów tej klasy gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie wraz z meblami, które sprawiają że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej. Ponadto zwiedzimy także pokazową Stadninę Żubrów. Następnie udamy się w kierunku Wisły zwanej Perłą Beskidu Śląskiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyprawa na całodniową wycieczkę tzw. Małą Pętlą Beskidzką. Zwiedzanie rozpoczniemy od Istebnej gdzie zobaczymy znaną Chatę Kawuloka potem przejedziemy do Koniakowa słynącego ze sztuki koronkarskiej (wizyta w Chacie na Szańcach gdzie będziemy mogli kupić oryginalne koniakowskie serwetki, koronki, obrusy). Czas wolny na zakupy pamiątek, posiłek (we własnym zakresie). Kolejną miejscowością którą odwiedzimy to Milówka (rodzinna miejscowość Braci Golec) oraz Węgierska Górka znana ze słynnej obrony w trakcie kampanii wrześniowej 1939 roku. Na zakończenie tzw. Pętli Beskidzkiej udamy się do Galerii Adam Małysza w WiśleWillę Prezydenta. Powrót do hotelu, biesiada góralska z muzyką na żywo, Nocleg

Dzień III

Po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do Międzybrodzia Żywieckiego i wjazd na Górę Żar ( 761 m n.p.m. ), bardzo popularny szczyt w Beskidzie Małym, leżący niedaleko Żywca. Następnie przejazd do Żywca na zwiedzanie słynnego Muzeum Browaru wraz z degustacją. Po ciepłym posiłku wyjazd w drogę powrotną, zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Transport,
  • 2 x nocleg, w pok.2,3 os. w **/*** hotelu,
  • 2 x śniadanie oraz 1 x obiadokolacja,
  • 1 x biesiada góralska z muzyką na żywo,
  • 1 x obiad,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW),
  • opiekę pilota.
CENA: info w biurze