Wycieczka Zagraniczna

BERLIN i POCZDAM SPOTKANIE WSCHODU Z ZACHODEM


POCZDAM – KULTURA i HISTORIA BRANDENBURGII
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka, wyjazd, przejazd w kierunku Berlina, po drodze krótkie postoje sanitarne. Przyjazd do Berlina, pierwsze spotkanie z miastem: panorama miasta z okien autokaru oraz przejazd pod zamek Charlottenburg - byłą letnią rezydencję królów pruskich położoną z dala od bram ówczesnego miasta. Zwiedzimy komnaty królewskie w Starym Pałacu. Przejazd do Europacenter, czas wolny na zakupy, filiżankę kawy lub przekąskę we własnym zakresie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny na odpoczynek lub spacer po okolicy, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu c.d. zwiedzania stolicy Niemiec (zwiedzanie autokarem i pieszo): m.in. Dzielnica Rządowa oraz Brama Brandenburska, Reichstag, Potsdamerstrasse, słynna ulica Kurfurstendamm tzw. berlińskie Pola Elizejskie, zobaczymy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, który przypomina o skutkach wojny z nietypowo zachowaną wieżą. Berliner Dom., Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, gmach Opery Berlińskiej oraz Neue Wache- Pomnik Nieznanego Żołnierza z wzruszającą rzeźbą matki trzymającej w rękach umierającego syna. Udamy się również na Alexanderplatz, jeden z największych placów w Berlinie, który lata świetności przeżywał w latach 20-tych XX wieku. Odwiedzimy miejsca związane z najnowszą historią Berlina- z Murem Berlińskim. Zobaczymy Checkpoint - Charlie - najsłynniejsze przejście graniczne oraz East Side Galery - jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego. Dalej odwiedzimy najstarszą część miasta- Nikolaiviertel. Zobaczymy m.in. most Jungfernbrucke oraz Rotes Rathaus- ratusz władz miasta. Rejs statkiem po Szprewie. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd (ok. 25 km) do malowniczego miasta Poczdam znanego z zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci z XVIIIw. wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy Park Sanssouci – tzw. pruski Wersal, jeden z najbardziej znaczących i największych zespołów parkowych Europy, pałac Fryderyka II- Sansoucci. Będziemy podziwiać Cecilienhof, gdzie podpisana została konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową. Zwiedzimy barokowy Nowy Pałac, zbudowany w latach 1763-69 na zlecenie króla Prus Fryderyka II Wielkiego. Czas wolny na zakup pamiątek, filiżankę kawy, kufel niemieckiego piwa lub przekąskę – słynną kiełbaskę z grilla (dla chętnych, we własnym zakresie). Wyjazd do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 śniadania oraz 2 obiadokolacje (dania kuchni regionalnej),
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Pałac w zamku Charlottenburg, Park oraz Pałac Sanssouci, rejs statkiem),
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie