Wycieczka Zagraniczna

BAWARIA - Z WIZYTĄ U KRÓLA LUDWIKA II


Zamek króla Ludwika II Hohenschwangau i Neuschwanstein, wizyta w bazylice w Ettal.
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka oraz wyjazd, jazda non-stop w kierunku Bawarii, po drodze krótkie postoje sanitarne. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię.

Dzień II

Przyjazd do jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych zakątków Bawarii - zamków króla Ludwika II Hohenschwangau i Neuschwanstein. Wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein (zwiedzanie), spacer po Marienbrücke - Mostem Marii nad przepaścią z wodospadem na dnie, czas wolny na zakup pamiątek, kufel piwa, następnie przejazd (ok. 5 km) do centrum alpejskiego miasteczka Füssen na spacer po romantycznej starówce, gdzie zobaczymy (z zewnątrz) m.in. późnogotycki Wysoki Zamek, barokowy zespól klasztorny św. Magnusa oraz średniowieczne domy zwrócone szczytem do ulicy. Czas wolny w jednym z przytulnych ogródków na jednej z bocznych uliczek, gdzie można spróbować smakołyków kuchni regionalnej: od klusek z kapustą, białych kiełbasek i pszennego piwa po słynny Leberkas (zapiekany pasztet wątrobiany). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja, spacer po okolicy, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd malowniczymi alpejskimi trasami widokowymi do najmniejszego z zamków króla Ludwika II – Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej), krótki czas wolny, następnie wizyta w bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po uroczym ryneczku. Dalej przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen na spacer po zimowej stolicy Niemiec: m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1-go stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Powrót do hotelu, odpoczynek, obiadokolacja. Czas wolny, nocleg.

Dzień IV

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd do stolicy Bawarii – Monachium na spacer - zwiedzanie: zobaczymy m.in. Katedrę Frauenkirchez XV w., Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów (obiekty zwiedzane z zewnątrz). Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, gmach Bawarskiej Opery Narodowej oraz Hofbräuhaus - najbardziej znana piwiarnia na świecie, która zasłynęła jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, gdzie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach. Krótki czas wolny na monachijskiej starówce. Ciepły posiłek. Pożegnanie z Bawarią i wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd w godzinach nocnych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy mogą być modyfikowane do 2-ch, 3-ch lub 4-ch dni.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
 • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, WC, klimatyzacja),
 • 2 noclegi w hotelu 3* ( pok.2-os,3-os.),
 • 2 śniadania w formie bufetu,
 • 2 obiadokolacje serwowane*,
 • ciepły posiłek w dniu wyjazdu,
 • opieka pilota,
 • bilety wstępów,
 • przewodnik lokalny w Monachium,
 • zestaw słuchawkowy tour-guide,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW,
 • podatek VAT Marża.
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.